Snak

Mere indhold efter annoncen
Mane ude med skade og hvad sker der? Ox, Firmino og Salah stepper op. Hvor er det lækkert at drengene bare bliver ved uanset hvem der sidder ude
Liverpool FC - YNWA Det er som jeg altid siger: Vi har for vaeret bagud.... og tabt! :-)
Ond skæbne for Southampton. De spillede sgu fornuftigt, alt i mens vi virkede usikre i forsvaret.

Men så tog fanden ved os. Skønt.
Y. N. W. A. - #JFT97
Jep, @smør. :)
Hold op det var som nat og dag. Klopp må have givet dem noget af en opsang i pausen.
Som altid, tak for nedtakt. @ YNWA
Vi havde vel chancer til 5-6-7-0. Men et mere retvisende resultat havde nok været 4-1 eller lign.
Mærkelig dommerindsats? Klart straffe på Bobby? Tilbagelægningen fra Robbo? Amen... synes dommerne og VAR spiller fallit i år. Al for meget fokus på dem. Æv!
He’ll pass the ball 40 yards. He is big and bleeding hard
Stærkt billede af Firmino i øvrigt...

https://twitter.com/timbolton1/status/1223694555670884357
Pt er det svært kalde én player of the year. Det bliver tæt. Håber folket kan huske hele sæsonen, så det kan blive en retfærdig afstemning, når vi når der til. Pt står den mellem Bobby, Hendo og Mo. Allison. Hehe. Og...
He’ll pass the ball 40 yards. He is big and bleeding hard
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ja den er svær og der mangler stadigvæk 1/3 del af sæsonen. Men Hendo fører nok i min bog her efter 25 kampe.

Spurs har haft nogenlunde styr på City indtil nu, lad det forsætte :)
“Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.” Bill Shankly
@Uwe. Ja det er vildt at Henderson i det hele taget kan komme i betragtning her - jeg er dog helt enig. Personligt dømte jeg ham ude for to år siden, da jeg ikke mente han var god nok hvis klubben ville rykke sig. Men han har godt nok været stabil. Få mente i løbet af sidste sæson at Liverpools bedste midtbane inkluderede Henderson - det synes jeg at han har modbevist. Man kan argumentere for, at faldet i kvalitet ikke ville være så markant, hvis man skulle erstatte ham med en fra bænken (givet at alle er friske), som hvis f.eks Mané skulle erstattes. Jeg synes en af denne sæsons styrker er den bredde der er på midtbanen - der er godt nok meget kvalitet.

Jeg så også at Allan shearer havde udtalt at Henderson indtil nu var hans player of the year. Jeg mener dog at andre kommer før ham. Jeg synes at VVDs præstationer efterhånden tages lidt for givet. Henderson er vigtig, men han er ikke lige så unik ift talent som f.eks Salah, Vvd og Alisson.
Tak, Lloris
Nu var Alisson ude i de første 10-11 kampe og han fik jo osse et rødt kort, så han missede den næste kamp. Men hans redningsprocent denne sæson er vanvittig.

Aurier......endnu en hjerneblødning :)
“Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.” Bill Shankly
Tak igen Lloris
Annonce