Snak

Mere indhold efter annoncen
Skrevet af D.B.R. ©
Vi kan vel hente Karius hjem.
Y. N. W. A. #JFT97
Skrevet af Baslund
Hvorfor skulle vi ikke gå efter sejren, D.B.R?

LFC
Skrevet af YNWA"96"
Alt går galt idag...,!
Adrian viser igen han bare ikke er god nok og så ligner vi City idag, alt for nemt st skabe chancer imod os. Vi har haft fine muligheder, men det løber ud i sandet, Bobby må gerne steppe op, for mange nemme fejlafleveringer.
“Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.” Bill Shankly
Skrevet af FalconLFC
Måske er vi også ved at nå dertil at de øvrige hold har læst os?
Skrevet af NotYetUnknown
fordi Villa scorer minimum 3 efter pausen.

Ja og vi har aldrig haft en plan B, så tænker tegningen står skrevet.
Skrevet af Hasse1983
Vi har ganske enkelt været for dårlige på flere pladser.
Adrian, Van Dijk og Gomez spiller under niveau.
Vores højreside er slet ikke bragt i spil, men omvendt så virker vores venstreside i hopla. Stor ros til Andy og Jota.
De tre på midten er vel ok, og ikke mere end det.
Firmino er som Firmino nu engang er.
Liverpool FC - Y.N.W.A "The trouble with referees is that they know the rules, but they don't know the game." Bill Shankly
Skrevet af Sværdfisk
Klopps store svaghed har været keeperbeslutningerne. Allison var et genialt og dybt nødvendigt køb, men ellers har det været fem potter pis.
Skrevet af KnoldSparkeren
God kombination af alt for høj bagkæde og ingen pres på boldholderen. Det må vi have indset nu og stille os lidt længere tilbage. Det er en af de letteste ting at dæmme op for, så lad os bare komme lidt længere tilbage mod bagkæden. Jeg synes faktisk ikke vi er så dårlige, så det er bare at forsøge og hente en uafgjort og så må man snakke sammen om at stille sig nogle meter længere tilbage inden næste kamp.
Skrevet af FalconLFC
Trent, Gomez, VvD og Adrian er helt væk i aften. De øvrige forsøger, men skarpheden er væk
Skrevet af AHUJ
@Bendix

Enig, vi er virkelig et hold i ubalance. Vi ender alt for ofte i undertal og en-mod-en situationer. Det er ikke holdbart, og i dag bliver vi straffet.

Derudover forfærdelig attitude. Hvad fanden ligner det at stå og kigge bold ved et indlæg ved 4-1 målet?

Klopp kan ikke vente til en time med at reagere i dag. Ind med Henderson og Milner og få noget fandenivoldskhed og attitude på banen.

Chancerne har været der til både tre og fire mål, så chancen er der stadig for at få noget med. Men det kræver noget skarphed i begge ender.
YNWA
Skrevet af Vince71
Adrian med sin bedste Kepa imitation. Han rammer den spot on!
Skrevet af D.B.R. ©
@ Baslund

Det skal de da også. Om vi taber 1-4 eller 3-7 er jo ligegyldigt.
Y. N. W. A. #JFT97
Skrevet af Thy87
Vince :-) haha - men måske ikke rette timing ;-)
Liverpool FC - YNWA Det er som jeg altid siger: Vi har for vaeret bagud.... og tabt! :-)
Skrevet af NotYetUnknown
Hold nu kæft med Adrian, det er andre steder den er helt galt.

Kom nu Klopp, hvis noget handlekraft og flå Bobby ud.
Skrevet af YNWA"96"
OptaJoe
@OptaJoe
·
44 min
5 - Adrián has made five errors directly leading to opposition goals in his 21 appearances for Liverpool in all competitions; as many as counterpart Alisson has in 92 such matches. Comparison. #AVLLIV
“Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.” Bill Shankly
Skrevet af Baslund
@D.B.R

Så Jeg forstår ikke hvorfor Klopp skulle ville begrænse nederlaget?

Der er massere af muligheder endnu.
LFC
Skrevet af Poor Scouser Tommy
Måske er vi også ved at nå dertil at de øvrige hold har læst os?


Det er en linje, man ofte hører, men som jeg aldrig rigtig har forstået. Hvis de først har læst os nu, er de noget tunge i optrækket. Spilfilosofi og trup har været nogenlunde den samme over flere år. Vi er forlængst læst. Modstanderne har bare ikke kunnet stå imod.
You can talk about spirit, or you can live it - Jürgen Klopp
Skrevet af Lynild
Defensivt er der ikke så meget at skyde med. De kan justere, men der er jo ikke nogen at sætte ind.

Skrevet af Slettet(152148200712)
Fint at få Keita ud.
Skrevet af NotYetUnknown
WTF....

så tager han Keita ud som har gjort det ok og beholder Bobby på banen???

Jeg går i seng.
annonce
0