Snak

Mere indhold efter annoncen
Skrevet af flotfyr_17
Det er simpelthen så skuffende at tabe til det her United-hold. Det siger simpelthen så meget om situationen, at United kan parkere bussen mod os.
Jeg tænker dog ikke, at nogen havde rynket på panden, hvis kampen var endt uafgjort.
Liverpool
Skrevet af D.B.R. ©
Ja, så gik den ikke længere.

Fortjent sejr til United. Vi bringer ikke meget slutprodukt på den sidste tredjedel af banen.

Krisesnakken må for en tid være skudt over til os.

Samme startelever ligger vel næsten i kortene til på lørdag, og der skal vi dæleme kunne vinde.

Sæsonen lugter lidt af at blive en fuser inden den rigtig er startet. Øv.
Y. N. W. A. #JFT97
Skrevet af Smör40
Vi ligger stadig over Everton trods alt🥴
\"If a player is not interfering with play or seeking to gain an advantage, then he should be.\" Liverpool FC siden 1996. JFT97. https://imgur.com/a/RJzhg
Skrevet af Slettet(310640222610)
Er der stadig nogen der synes det er en god idé at forlænge med Keita. Han kommer tilbage fra skade for så at blive skadet igen 🤣🤣

Skrevet af This is Anfield
Jeg ærgre mig mere over de 2 kampe imod henholdsvis Fulham og Crystal Palace.


Enig. Som jeg har skrevet tidligere, så ligner Liverpool et hold der fortsat er i gang med preseason.

Og selvom jeg ikke er fortaler for bare at købe ind, så er jeg enig i at man skulle have vist noget ambition og forstærket midtbanen. Milner skal altså ikke starte sådan en kamp. Og så skal Henderson nok snart til at have en Milnerrolle på holdet. Ox og Keita må erstattes. Så i den henseende ville det ikke være helt skævt at skule hente to mand til midtbanen. Det er for ustabilt med de skader.
Skrevet af Paz
At påstå at den her sæsonstart skulle være forudsigelig på bagkant af en sæson hvor vi er millimeter fra et vinde the quadruple med +90 point i PL, er nok noget af det lammeste jeg længe har hørt.
Skrevet af andib
Rolig nu.

Det er den første turneringskamp, der er tabt i 2022...
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Skrevet af Mainy
nu synes jeg egentlig at united spillede en god kamp, langt bedre end deres 2 første. Så er det jo heller ikke fair at de sætter Maguire på bænken. ;)


United spillede pindsvine fodbold i bedste Mourinho stil, og det har været Klopps akilleshæl i al den tid han har haft tøjlerne i Liverpool.

For tiden virker det til at vi skal bruge 3 gange så mange chancer for at score. Klopp har før vendt en elendig stime og det er altså svært at gardere sig mod så mange skader, men man burde måske have set en tendens hos spillerne på skadeslisten.
You'll Never Walk Alone
Skrevet af Gshock
Bournemouth i næste kamp, her burde der da være mulighed for første sejr.
FSG Out! Boykot Adidas HVAD ER SPORTSWASHING? Når enkeltpersoner, virksomheder eller nationer bruger sportsbegivenheder til at skabe sig et bedre ry gennem eksempelvis sponsoraftaler, kaldes det sportswashing.
Skrevet af D.B.R. ©
Der må da være nogen man kan hente på en lejekontrakt, hvis ikke man vil smide en stor pose penge efter en eller to spillere.

Man pisser jo det hele væk ved at være så pisse passive.
Y. N. W. A. #JFT97
Skrevet af Smör40
Keita ska bare videre nu, det har bestemt ik været en succes så sælg ham nu gi hans minutter til Elliott/Carvalho evt, han er en hæmsko uden lige.

Og ja det må være muligt at leje en habil midtbanespiller.
\"If a player is not interfering with play or seeking to gain an advantage, then he should be.\" Liverpool FC siden 1996. JFT97. https://imgur.com/a/RJzhg
Skrevet af This is Anfield
Så længe man ikke råder over nogle ejere, der er villige/i stand til til at holde truppen konkurrencedygtig ift. konkurrenterne, så kan man jo lige så godt smide håndklædet i ringen allerede nu. Håbløst uambitiøst.


Ja eller også har man overvurderet spillere som Henderson og Milner og ikke tænkt over at de ville falde i niveau med alderen? Og måske også tænkt at en spiller som Keita ville komme sig over sine skader.

Det er dyre lærepenge.
Skrevet af SLarsen71
Hvis vi er lige så gavmilde på lørdag kan Bournemouth sagtens få point.

Mon ikke Carvalho har spillet sig til start i den kamp?
Skrevet af Gshock
Er der stadig nogen der synes det er en god idé at forlænge med Keita. Han kommer tilbage fra skade for så at blive skadet igen 🤣🤣
Nej tålmodigheden er opbrugt. Enten er han syg eller også er han skadet. Det kan være at han har fået en fiber af et nys.
FSG Out! Boykot Adidas HVAD ER SPORTSWASHING? Når enkeltpersoner, virksomheder eller nationer bruger sportsbegivenheder til at skabe sig et bedre ry gennem eksempelvis sponsoraftaler, kaldes det sportswashing.
Skrevet af This is Anfield
At påstå at den her sæsonstart skulle være forudsigelig på bagkant af en sæson hvor vi er millimeter fra et vinde the quadruple med +90 point i PL, er nok noget af det lammeste jeg længe har hørt.


Det er nok også noget bitterhed der taler på bagkant af endnu et pointtab 😉
Skrevet af Mainy
Jeg synes man burde kigge mod Tielemans. Vi kan lave en byttehandel med Henderson.
You'll Never Walk Alone
Skrevet af Paz
Klopp taber kampen idag. Man starter fandme ikke Milner, når man har en frisk Fabinho til at sidde ude på bænken. Henderson er impliceret i målet til 2-0, hvor han ser lidt langsom ud i bevægelsen, men generelt spiller han jo faktisk en udmærket kamp. Isoleret set, er han ikke et problem, men det er da klart at det kunne være forfriskende snart at se en spiller købt som kunne gøre ham mere permanent til en trupspiller, for han er altså ikke toppen af PL længere.
Skrevet af SLarsen71
Vi skal beholde Henderson. Keita og Ox har vi derimod ingen nytte af. Tielemans kunne måske være en mulighed
Skrevet af Paz
Det er nok også noget bitterhed der taler på bagkant af endnu et pointtab


Frustration er forståelig nok, og rettelig også over de problemer, der ikke bliver adresseret, men retorikken har længe været skinger og idag kammer det da helt over.
Skrevet af BetterThanFigo
Ej nej nej, det er sgu ikke godkendt at tabe til det her elendige United mandskab. Vi startede, endnu en gang, alt for skidt. Det skal forbedres, men det bliver ikke på transfermarkedet - det tager uanset tid at køre en spiller ind, så det ville ikke ændre på de næste 10 kampe eller whatever, dem skal vi igennem med den nuværende trup. De beviste jo (igen) sidste sæson at de er i stand til at konkurrere på højeste plan...

Ligaen er ikke tabt efter 3 kampe, men vi gør det sgu svært for os selv. Sidste sæson hentede vi 11 point (eller mere) efter jul, hvorfor skulle vi ikke kunne hente 5 i august?
annonce
0