Snak

Mere indhold efter annoncen
Skrevet af hammerhaj
For satan Mané
Har ikke brug for mere end FCK og Liverpool.. "Vores medier herhjemme vil dog gerne vurdere dem lige så gode som Leicester, som altså har en af historiens absolut bedste trænere og en af de bedste engelske angribere nogensinde. "
Skrevet af Swordfishtrombone
Firmino, din klovno ..
-
Skrevet af UnluckyImp
Får nu bare "Zlatan er Gud" banned for altid.
Boykot VM i Qatar.
Skrevet af Mainy
Hvor var det frispark til Defoe, som leder til straffesparket!?
You'll Never Walk Alone
Skrevet af Lynild
Lucas giver ham et lille spark, før Can tager bolden.
Skrevet af Fanø Laks
Kan Lucas andet end at begå frispark lige uden for feltet??????????
Skrevet af Lynild
Det er hans trademark, Fanø.
Skrevet af Lynild
Zlatan, klap nu i. Der er masser af plads i PL-tråden til dumsmarte kommentarer.
Skrevet af Lynild
Få nu luft under den her gang!!!
Skrevet af Lynild
Jeg står ved min kritik fra tidligere. Firmino er simpelthen for uskarp.
Skrevet af Lynild
Nå, det fik Sunderland fuldt udbytte ud af.
Skrevet af Mainy
Farvel og tak Lucas... Hvorfor lærer Klopp ikke af hans fejl? Sæt dog Stewart ind i stedet så.
You'll Never Walk Alone
Skrevet af AHUJ
Fucking lort. Hvorfor fanden skal der afsluttes så elendigt hver eneste gang. Det er ubegribeligt. Det føles som et nederlag, kæmpe skuffelse.
YNWA
Skrevet af Fanø Laks
Hold kæft, hvor er jeg træt af Moyes og pindsvinefodbold. En dag, hvor tingene ikke helt fungerer får man alligevel scoret to kasser. Men gudhjælpemig om ikke Sunderland får 2 straffespark med deres, hvad, 20 % boldbesiddelse?? Nej, hvor er det frustrerende. Straffesparkene er jo gode nok, men hvor er det andet bare irriterende. Lucas med sin sædvanlige nedsparken af folk lige uden for feltet og så Mané med en latterlig hands. Endnu engang forærer vi mål til modstanderen, som ellers INTET har at byde på, på nær et par kontrachancer i første halvleg. Gud hvor jeg håber at Klopp kan købe lidt ind til bredden.
Skrevet af pøllese
Et point er et point.
Bare ærgeligt når man er så dominerende. . Tror nu vi kommer 1 point tættere Chelsea denne runde alligevel. Men Arsenal, Tottenham og City kommer så 2 point tættere os
Skrevet af DenzelCurry
Ignorer nu bare Zlatan, så forsvinder han sikkert hurtigt.

Hvordan kan det være at Chelsea får 5 dage mellem deres kampe, hvor Liverpool skal spille to kampe indenfor 46 timer? Fandme tydeligt at flere spillere var hårdt mærket, hvilket resulterede i sjuskede fejl, som i sidste ende kostede. Håber Sunderland ryger ned, og vi ikke kommer til at se Moyes være træner i Premier League igen, godt nok ikke meget fodbold over det han praktisere.
Skrevet af YNWA"96"
Øv !! Vi spillede sku heller ikke godt idag, 2 åndssvage straffespark....Sunderland kæmpede med det de havde,men igen smider vi point væk mod et middelmådigt hold. Nå vi må op på hesten igen og se om vi kan vinde på Old Trafford D.15.01 !
“Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.” Bill Shankly
Skrevet af AHUJ
Håber på en pointdeling mellem Chelsea og Tottenham. West Ham må meget gerne levere en overraskelse mod man u.
YNWA
Skrevet af Petersea
For helvede hvor er det frustrerende at slå alle de andre tophold for derefter at sætte point til imod Sunderland, Bournemouth og Burnley m.fl..

Få nu for helvede hævet det bundniveau, så vi kører sådan nogle hold ud af banen. :-(
Esbjerg fb Liverpool FC
Skrevet af pøllese
Man skal normalt ikke komme med undskyldninger, men planlægningen er helt klart grunden til at det ikke bliver 3 point. Der var for mange af de offensive der var alt for ramt idag
annonce
0