Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvorfor skal Carragher sælges?

Han ville stort set ikke bringe et brugbart beløb ind - og han vil sikkert affinde sig med at være en reserve man kan bruge når det skal være. Selvom man køber en ny til pladsen ville det være godt at have dækning for situationen hvor Agger igen er skadet og Skrtel er ude med karantæne eller lignende.

Det er som Alan Stubbs sidste tid i Everton; ikke den mest fantastiske forsvarer - men en der kendte klubben og kunne vade ind på holdet og kortvarigt løse en opgave. Desuden er Stubbs reserve-træner i Everton nu - og en lignende rolle er det vel ikke umuligt Carragher kunne få (og gerne ville have).

Maxi skal væk; det kan ikke være nok med et par gode kampe per sæson. Ligesom Aquilani kan han stadig formentligt sælges til den liga han kom fra til en slags penge.

Det store spørgsmål er Carroll; skal man acceptere at sælge ham for 15M eller er der basis for at beholde ham? Han ligner et flop, men med den rette indstilling og de rette medspillere, kunne det måske vendes. Svært.

Suarez ville jeg beholde, forstået som direkte modsætte sig et salg (a la Tottenham Modric); det virker også som om han har en anden indstilling. Jeg har ihvertfald ikke set ham voldsomt overdrive et frispark for nylig.
-- COYB --
Hvorfor skal Carragher sælges?


Ved heller ikke om han skal sælges, men han skal væk fra holdopstillingen eller bænken. Han er ikke go nok og at han stadig er omkring holdet vil betyde han får kampe alene på hans navn, men en stilling som hjælpetræner eller lign ville jeg synes var godt.

Og med caroll er den svær, han bliver aldrig en spiller som jeg synes passer ind, men tror ikke han sælges alligevel til sommer, jeg vil tror han får et par år i nu i liverpool og derefter vil han nok ryge videre til en klub som vil give de 15 til 20 mill £ som han nok er værd.
Razz : United er den eneste klub, der kan tilbyde en træner som Guardiola en elevstilling uden at være arrogante.
Hvor mange gange har du set at Carragher har kostet mål i år? Han er selvfølgelig ikke én der kan føre bolden frem som Agger, men han har til gengæld en leder, når han så endelig spiller en kamp.

Jeg vil dog også hellere se Coates stå før Carragher i køen, men synes nu ikke det er en dårlig mand at have på bænken.
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Tja carra kostet et mål eller var med i målet imod wigan klodset som han er.

Kostede vel os 1 til 2 mål imod arsenal bare for lige at nævne et par stk inden for den sidste måned og inden da var han på bænken så tror alle ved og mener han er færdig.
Razz : United er den eneste klub, der kan tilbyde en træner som Guardiola en elevstilling uden at være arrogante.
Hvorledes kostede han et mål mod Wigan igår?
Y. N. W. A. #JFT97
Ja, hvorledes egentlig taget?
\"Since 1990 the backpass rule Has been taken away from Liverpool And since that date they\'ve had to wait. So let\'s sing them a song that they fucking hate. 23 years.........Fuck all\"
Skrev kostede eller var med i målet, der rammer ham på hånden, var det ikke bedre at kommentere de andre ting jeg skrev, Arsenal..? - Eller Andib der virker som om han ikke har set de sidste par sæsoner?

Eller er du uenig med mig DBR..? Han koster ingenting og han skal blive omkring holdet?
Razz : United er den eneste klub, der kan tilbyde en træner som Guardiola en elevstilling uden at være arrogante.
Imø har Carra nok et par sæsoner mere i benene, vel og mærke som backup for Agger og Skrtel.

Det er sjovt som man altid hænger sig i de få uheldige situationer i en kamp, og helt ser bort fra de gange, hvor han redder røven på holdet.
Y. N. W. A. #JFT97
Jeg synes faktisk det er mere sjovt at du kan kigge på ham og tænke, han kan gå lige ind på united, city eller chelsea´s hold enten som reserve eller fra start, det er faktisk en sjov tanke, og det er jo ikke hold vi vil sammenligne os med, eller hvad?
Razz : United er den eneste klub, der kan tilbyde en træner som Guardiola en elevstilling uden at være arrogante.
lol at Carragher skal sælges. Folk bliver fanme dummere, og dummere på det her forum. Ja undskyld mig hvis det lyder arrogant, men det er et scenarie der er totalt urealistisk, og generelt dumt at tænke på.

Carragher har aldrig været hurtig, så det er altså begrænset hvor meget han har mistet der. Ja han har lavet nogle svipsere, og han er langt fra en sikker starter mere. Hans erfaring er guld værd, og han har en attitude som vi har brug for på det her hold, indtil der er en der er villig til at træde frem, som leder af det forsvar, til når Agger er skadet. Carragher har hjulpet i de sidste 7 år hjulpet vores midterforsvarsspillere frem, og jeg er slet ikke i tvivl om at hans erfaring har været med til at gøre Agger, Skrtel, og en masse andre af vores forsvarsspillere bedre defensivt.

Det virker ærlig talt som om at folk glemmer hvor meget sådan nogle lokale drenge bringer til holdet, og især sådan nogle karakterer som Gerrard, og Carragher. Det er noget man ikke kan købe for penge, og det er altså både på, og udenfor banen.
Elsker at blogge, og debattere om fodbold. http://blogogsport.blogspot.com/ <--- For alle fodboldnørder som mig.
annonce