Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg har set en del kampe de seneste sæsoner. Nu har jeg jo heller ikke skrevet at han skal være starter, men jeg er helt enig i hvad RedPoppy skriver omkring Carragher og det han bidrager med både på og udenfor banen.

Hvem vil du hente ind, der skulle være 3.-4.mand i forsvaret? Du regner vel Skrtel og Agger for sikre startere, når begge er klar og vil du smide Coates væk eller? Hvem vil du fx helst have af Mertesacker og Carragher?
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
@ liverpool74

?
Y. N. W. A. #JFT97
Hvis du gad og læse det jeg skrev Andib nævner jeg Martinez fra Bilbao? - Han er midtstopper og kan spille def midt og en af de bedste unge spillere i Spanien de sidste år, ham vil jeg gerne have, og det vil de fleste store klubber os.
Jeg vil bestemt ikke ikke af med Coates men han er ung men har ikke i nu bevidst han kan begå sig i en af de store ligaer og så har vi os Kelly og unge der kommer op, forhåbenligt.

Jeg har set Liverpool klart bedre i år med Agger i forsvaret mens Carra var skadet og på bænken og da han så kommer med går forsvaret i opløsning og skrtel begynder igen at lave fejl.

Som Rafa i sin sagde var det svært at sætte Carra af og det tror jeg os KK vil have nu. Og jeg har bestemt ikke ment at Carra skulle sælges, men bvenyttes som en hjælpetræner for der har aldrig været nogen som vill købe ham, siger han selv, så medmindre at du redpoppy eller Andib vil får vi nok ikke noget for ham.

Men Andib du sprang langt væk fra fejlene fra Carra? Arsenal?

DBR ?
Razz : United er den eneste klub, der kan tilbyde en træner som Guardiola en elevstilling uden at være arrogante.
Du skriver noget efter min post uden at adressere det til nogen, og hvis det er henvendt til mig så ?
Y. N. W. A. #JFT97
Men Andib du sprang langt væk fra fejlene fra Carra? Arsenal?


I Arsenal kampen scorede Van Persie på et indlæg, hvor Carra "dækkede" op.

Det må næsten være det som tænkes på.
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Ingen tvivl om Carragher var sat af. Også selvom han var skadet. Ej heller nogen hemmelighed at Carragher har en stigende tendens til at gøre især Skrtel markant mere usikker. Den Skrtel der pt spiller er en skygge ved siden af den Skrtel vi så ved siden af Agger. De komplimeterer hinandes styrker meget bedre, end Carra/Skrtel. Også derfor har vores defensiv været håbløst usikker siden Agger blev skadet.

Det ved Kenny også godt. Så derfor ingen tvivl om, såfremt Agger kommer i gang igen, at han glider ind i centerforsvaret på bekostning af Carra.

From doubters to achievers.
@Liverpool
Så du vil købe Martinez til en rolle som 3.-4.mand til centerforsvaret? Du mener ikke at der er andre steder hvor holdet trænger til forstærkninger i første omgang? Men lad os da bruge de 200mio som du skriver på en plads, hvor vi egentlig ikke har brug for det.

Jeg er helt enig med Rozzer i at der er en forskel på Skrtel/Agger og Skrtel/Carragher. Selvfølgelig er Skrtel/Agger den foretrukne konstellation.
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Def midt har vi Lucas, når han bliver klar igen.
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Holdets nuværende bundniveau er skræmmende dårligt, og jeg troede faktisk, at sommerens indkøb netop ville sikre et nogenlunde acceptabelt bundniveau, og at topniveauet var det, der skulle arbejdes med efterfølgende, men det har vist sig næsten at være stik modsat.

Men jeg så så også fornuften i at undlade at købe en reserve for Lucas og i stedet satse på en reserve for Gerrard, at undlade at erstatte Kuyt med en mere målfarlig spiller og i stedet satse på en mere chanceskabende spiller som Downing, og jeg troede, at holdet ville blive straffet hårdt for ikke at have forstærket det centrale forsvar med en mere færdigudviklet, PL-klar midterforsvarer end Coates. Og så vidt jeg husker, var jeg ikke den eneste, der havde det på den måde.

Jeg melder mig gerne i det kor, der forbander PL-præstationerne langt væk, men jeg kan ikke blive klog på det nuværende hold, og det tvivler jeg på, at der egentlig er ret mange, der kan. Derfor kan jeg heller ikke se ideen i absolutte konklusioner om den og den spiller, om spillestilen, om indkøbsstrategien osv. Jeg vover dog den påstand, at holdet har potentiale til mere end den nuværende placering, og at det tildels er KD´s fodboldfilosofi, der har givet mig fornemmelsen af dette potentiale, og derfor mener jeg, at KD bør få en sæson mere.
"The problem with my life is that I've said too much shit in the past and no-one forgets it"
@Andib

Så du vil købe Martinez til en rolle som 3.-4.mand til centerforsvaret? Du mener ikke at der er andre steder hvor holdet trænger til forstærkninger i første omgang? Men lad os da bruge de 200mio som du skriver på en plads, hvor vi egentlig ikke har brug for det.


Martinez er klasser over hvad skrtel og til dels Agger kan gøre som forsvarspiller så nok ikke til en reserve for dem, men Agger skadet som sædvanligt og Carra væk, og Coates stadig for ung og uprøvet.

Ville håbe du så United Vs bilbao så ville du nok ikke skriver hvad du gør, og Martinez var faktisk da han lige var kommet op Boks til Boks spiller for bilbao og der har vi faktisk kun Gerrard og han ville nemt kunne spille Adams plads os.

Og med hensyn til Lucas ved ingen om han bliver klar til sæsonstart, så han skrev at han håbede på det, men hvad med formen?


Så ja forsvaret er skal være dirkesikkert og det er det ikke lige nu med Carra som mk´er til Skrtel og Agger misser hver sæson mange kampe så jeg ville bruge 200 mill på ham til enhver tid.



En spiller som kan spille flere pladser og til UG har vi ikke mange af og køber vi ham ikke så gør city, united eller real det og deres spillere er i forvejen bedre end vores, så hvad siger det dig?
Razz : United er den eneste klub, der kan tilbyde en træner som Guardiola en elevstilling uden at være arrogante.
annonce