Jeg havde nu gerne set FCM fortsat være med i Europa, så deres kampprogram vil være komprimeret. I bagklogskabens klare lys er jeg uendeligt glad for, Sisto fravalgte FCK.
Hans tilbagevenden til FCM har i bedste fald været middelmådigt, og han virker til at have formøblet talentet fuldstændigt.
Dagens lodtrækning ligner noget af en blandet omgang. Nej tak til Leicester, Marseille, PSV, Slavia og Bodø. Ja tak til Vitesse, PAOK og Partizan.
Bodø orker jeg ikke af den grund, at vi kun kan skuffe. Bodø er spiller hurtigt, har en god hjemmebanefordel på kunstbanen deroppe. Den slags hold står vi ikke godt til, og så vil de formentligt være voldsomt opsatte på en slaget om Norden. Den slags kampe har jeg det stramt det.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.