Flot præstation igår. Kalle skulle stå god, og det gjorde han i den grad. Falk var helt igennem enestående. En skam det først nu er gået op for Ståle, at Falk fungerer bedst på kanten. Han finder rummene, og gør konsekvent alt det rigtige.
En helt igennem helstøbt indsats, og så vil jeg lige rose Jens Stage. Jeg har været efter ham, men hans værdi i den slags kampe, hvor der skal lukkes af på midten, blev tydeliggjort i går. Godt kaldt af Ståle, der gjorde min skepsis omkring valget til skamme.
Kampen i aftes afslører også, hvor vigtig tilgangen af Wilczek er. Daramy var desværre ikke god på bolden i går, og det mindede om Kaufmann mod Baskasehir. Begge spillere har masser af potentiale, men vi mangler en målræv som Wilczek, ellers kommer alt for meget til være op til Wind.
Det værste igår, udover resultatet, var Boilesens skade. Det er skidt, når man bliver skadet af at sparke til bolden. PB gjorde en fin figur i går, men det bliver vores achilleshæl i næste sæson, hvis der ikke findes en løsning.
Vi kan eventuelt aflaste presset på Wilczek ved at hente Durmisi...
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.