Redigeret fre 19. aug 2011
Du snakker sørme, som du har forstand til. Allerede i Italien udmærkede han sig ved at trække en debat, der ellers er præget af høj saglighed dernede, ned på det niveau, vi også ser i Spanien lige nu. Og han er jo konsekvent ude med riven efter modspillere, trænerkollegaer og forbund, så snart lejligheden byder sig.
Manden er notorisk kendt for at efterlade sig et sneglespor af fjender og tåbelig udtalelser i de klubber, han har været i. Hos Inter og Chelsea leverede han dog én ting; resultater. Det har han ikke gjort hos Real Madrid, og hvis det glipper i denne sæson igen, er der risiko for, at hans skandaløse opførsel ikke længere kan blive opvejet af hans gode resultater.
\\\"He got a cake but when it was Roberto Carlos´s birthday, the president of Anzhi gave him a Bugatti.
\\\"I don´t expect City to present Yaya with a Bugatti, we only asked that they shook his hand and said ´we congratulate you´.