City Transfer Center
Det er åbenbart blevet en tradition, at City afpresses helt urimelige priser for spillere hos vores engelske konkurrenter hver sommer.
Startede det ikke med Harry Maguire, senere hen Harry Kane, som Levy forlangte svimlende £160mio for?!!
gudskelov, at City og Txiki Begiristain declined begge handler.
Nu er turen kommet til Brighton og Marc Cucurella. Som tingene ser ud nu, så er forhandlingerne gået i hårknude og Brighton er hverken til at hugge eller stikke i.
Konklusion så bliver Brighton og Marc Cucurella i tråd med Maguire&Kane declined. Jeg kan ikke lægge skjul på min kæmpe irritation over hele forløbet med Brighton og Cucurella. Hvis de ikke vil sælge ham, så meld det dog ud fra starten. Prisen på de £50mio vil efter forlydender kun stige a la forhandlinger med Levy sidste sommer.
Derfor nej-tak til Brighton.
City har Josh, Cancelo og nathan Ake, som alle tre glimrende kan spille Left Fullback.
Ja-tak til at City går ud og køber en ny Midtstopper, så Nathan Ake kan omskoles 100% til Left Fullback. Der går stærke rygter om Pau Torres fra Villareal.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=561796349081194&id=100057525006204&m_entstream_source=timeline