Fint nok, manden gider jo ikke mere. Jeg har været sur på ham siden han pissede vores europakampangne væk med to dumme gule kort på 8 min. i første halveg mod Larne. Så tak for at AGF blev til grin. Dejligt at se de unge, når chancen byder sig
Snak
AGF-profil er smidt i skammekrogen
søn 3. apr 2022
Jón Dagur Thorsteinsson har afvist et kontrakttilbud fra AGF, og derfor var han ikke med i truppen mod Vejle.
Læs hele nyheden her
søn 3. apr 2022
Det er ok at sætte Jón Dagur Thorsteinsson på bænken resten af sæsonen, når han nu ikke længere er en del af klubben fremadrettet. Men problemet ligger i, at det er sportschefen der har besluttet at Jón Dagur Thorsteinsson ikke længere skal spille og ikke David Nielsen selv. Det duer selvfølgelig ikke. Det bør være cheftræneren der bestemmer startopstillingen og ikke sportschefen.
søn 3. apr 2022
Nu straffer de ham fordi han ikke vil forlænge. Hvad vil de gøre, hvis de får brug for ham senere, og han siger, nej tak jeg er ikke i spilleform ?
søn 3. apr 2022
Og hvorfor skulle han sige det? Han skal vel ud og sælge sig selv, hvis han får chancen.
Men det er nok heller ikke ham der bestemmer, ellers er det jo kontraktbrud, det er man nok ikke interesseret i med en kontrakt der snart udløber.
Men det er nok heller ikke ham der bestemmer, ellers er det jo kontraktbrud, det er man nok ikke interesseret i med en kontrakt der snart udløber.
“Den der opgiver at blive bedre, ophører med at være god”
søn 3. apr 2022
Det er meget sjovt at når en fodboldspiller gerne vil skifte klub, og nægter at træne så er han et svin!
Men er det så ok at når en spiller så endelig går kontrakten ud, så bliver han nægtet spilletid fordi han jo ikke vil forlænge?
Men er det så ok at når en spiller så endelig går kontrakten ud, så bliver han nægtet spilletid fordi han jo ikke vil forlænge?
søn 3. apr 2022
Hvis han nægter at træne, så nægter han at arbejde det skal selvfølgelig koste løn. Hvis træneren ser bort fra ham, så får han stadig sin løn. Det her med at spillere er garanteret spilletid er noget pjat. De er garanteret løn, og har bare at møde op til træning og passe deres arbejde i hele kontraktperioden.
Manchester United siden 92, GF siden 96.
søn 3. apr 2022
Var det ikke også ham knaldhætten der viste 2 - 0 tegnet med fingre til en Silkeborg forsvarer da de (AGF) megaheldigt vandt 2-0 i grundspillet (altså ikke i mesterskabs spillet som Silkeborg er med i eller nedrykningsspillet som AGF er med i) *gnæk gnæk* Nej sorry seriøst så har han virkelig virket som en tåbe på mange planer samtlige havde jeg har set ham i aktion
En halvstiv viking fra søhøjlandet - der har forvirret sig ned midt i støvlelandet! Forza Viola & SIF (agtigt!)
søn 3. apr 2022
God beslutning af GF.
Helt enig @TheUnitedWay
Helt enig @TheUnitedWay
AGF siden 1988
AC Milan siden 1988
Blackburn Rovers siden 1993
Real Madrid siden 1994