Snak

Mere indhold efter annoncen

Avis: Cancelo er landet i München efter Pep-skænderi

Skrevet af bold
man 30. jan 15:25

Flere medier oplyser nu, at Joao Cancelo er landet i Bayern München for at gennemgå sit lægetjek forud for skiftet. Årsagen skulle angiveligt være et skænderi til træning. 



Læs hele nyheden her
Skrevet af Martinovic
Kæmpe selvmål af City at lade deres bedste back gå.
Mojn do!
Skrevet af langtfraliverpool
Ja det sejler. Aké er langt efter og når man så også har foræret ligaens måske bedste venstreback i år til Arsenal, for peanuts, ser det altså ikke godt ud udefra.
gunner since 94’
Skrevet af TST
City lader ikke nogen gå!
Pep lader nogen gå, og Pep er City...
Skrevet af eyeKonfused
Ingen hemmelighed at Pep ikke kan styre spillere med for meget personlighed. Han er en af mine favorit trænere, men et stort minus er at han rager sig uklar med de spillere der stikker lidt ud.
Skrevet af Bruger4321
Pep ønsker vel bare ikke spillere der sætter sig selv over holdet. Cancelo er uomtvisteligt en fantastisk back. Men Pep har fuldstændig styr på det der.
Skrevet af Bo Henriksens hår
Et skænderi på en bane, og så skifter man klub 😳

Man må da håbe der ligger mere i det.
Skrevet af Dartkongen
Pep har ikke styr på en skid - cancelo er verdens bedste back så hvordan nogen herinde mener han har styr på det er mig en gåde. Sindssygt hvis han ikke kommer til at koste mindst 1 milliard danske kr.
Skrevet af KiksetIndspark
Har Dele Alli slået op med Pep’s datter og Cancelo slået til?
Skrevet af Higher Ground
Ingen hemmelighed at Pep ikke kan styre spillere med for meget personlighed. Han er en af mine favorit trænere, men et stort minus er at han rager sig uklar med de spillere der stikker lidt ud


Cancelo har ikke mere personlighed end hovedparten af truppen, men han har nogle nykker, der kommer til udtryk, når han møder modgang. Det harmonerer ikke i et fællesskab.
Der har været flere episoder, Cancelo har blandt andet skabt sig i spillertunnelen og råbt til sin agent, at han skulle se at få ham væk efter en hjemmekamp fornyeligt. Tænker skænderiet på træningsbanen var den berømte dråbe, der fik bægeret til at flyde over for Pep og City.

Cancelo er dygtig, men han er ikke større end klubben.
Our City! (Elsker Souness) Esbjerg fB!
Skrevet af Beck
#Dartkongen

Muligt han er den bedste back.

Men nu er fodbold et holdspil. Og spillere der ikke vil indordne sig under træneren, er godt for et hvert fællesskab.

Træls at miste en dygtig og respekteret spiller, men Pep tænker på holdet.
Fodbolddommer. Diskutere gerne fodboldloven i en ordenlig tone. Selv om jeg holder med Real Madrid, er jeg objektiv. Cristiano var nr. 1
Skrevet af GoddagFolkens
Aldrig godt at lade så god en spiller gå! Men.. måske det også er opskriften på langvarig succes med samme manager. Ferguson gjorde det samme; af med folk der ikke er tilfredse eller er gor store til klubben. Men noget af en signing for Bayern!
Skrevet af Lewandowski er gud
Stærkt så tager han lige det sidste skridt op af niveau rangstigen
MIA SAN MIA
Skrevet af Mutti10
Endnu engang sætter pep sig over klubben, kæmpe ego.
Skrevet af keane10
Min erfaring er nu at det netop er de store trænere som ikke er bange for at ofre en god spiller hvis de falder udenfor sammenholdet.
Skrevet af Higher Ground
Stærkt så tager han lige det sidste skridt op af niveau rangstigen


Fnis..
Our City! (Elsker Souness) Esbjerg fB!
Skrevet af The Goat
Når det er sagt. Så undrer det mig også med Peps valg af holdopstilling. Han vælger at bænke prominente navne for at skabe et eksempel. Nu scorede Ske forleden, men han giver slet ikke det samme offensivt. Walker er også blevet bænket, fordi han ser en Lewis han kan forme som ham har lyst på trods af at man har Walker
Skrevet af LØMBØ
Så skal der hentes en back!
Ake er ikke back!
Skrevet af Andersen1447
@Lewandowski er gud
Stærkt så tager han lige det sidste skridt op af niveau rangstigen

Bayern et et skridt op ift. City? Så bliver det sgu næsten ikke dummere!
Skrevet af Luis Suarez

Stærkt så tager han lige det sidste skridt op af niveau rangstigen

Bayern er godt hold, men i PL ville de ikke være andet end et top 6 hold
LFC naturligvis
Skrevet af MehetScholl
Salihamidzic! You the man!
FC Bayern
annonce
0