Nu er der jo ikke tale om en eller anden tilfældig klub. Det er Duncans egen arbejdsplads der tales om.
Det svarer til at man blev ansat hos Pepsi, og en måned efter vidste man stadigvæk ikke at Coca-Cola var en af de store konkurrenter.
Det er dumt.
Nej, det svarer da bare overhovedet ikke til det. Pepsi og Coca Cola er verdens to største firmaer inden for hvad de laver. Hvis han havde spillet for en af verdens 3-4 største klubber, så kunne man kalde ham dum. Hvis vi skal blive i din jargon, vil det nærmere svare til at han arbejdede hos Albani og ikke vidste hvem deres største konkurrent er.
Det er klart at det ikke er verdens bedste research han har lavet, men jeg må tilskrive mig dem der siger at det er en tilgivelig fejl af Duncan.