Snak

Mere indhold efter annoncen
@Sir
Takker - det tror jeg vi er mange der håber på (ps. læs svaret fra Vince)
Nisi Dominus Frustra ...
Jeg gætter på du ikke har hørt hvordan Grønkjær taler om Chelsea. Man kunne næsten til tider anklage ham for at holde med dem der spiller mod klubben. Det er altså ikke en mand som får meget sympati hos Chelsea fans..


Spildte kræfter på ham.
Flot af Eriksen
3 starter for klubben og 9 point
Klubben er nok godt tilfreds med den tilgang til holdet
Krydser fingre for at Brentford overlever,
EFB og det danske landshold - resten er ligegyldigt
Eriksen kan godt tage et step op til sommer. Det skal dog være et sted han får spilletid, og så er Brentford da en sikker mulighed.
Superliga og FCK fan
Av av. Chelsea er en klub i frit fald. Forudser at de fleste af profilerne forlader den synkende skude til sommer
Av av. Chelsea er en klub i frit fald.


Første nederlag i 13 kampe og efter en landsholds-pause?

Det er et dårligt resultat, men frit fald er måske at presse den en smule.
Ja, liljim, første nederlag i 13 PL kampe. Frit fald, helt bestemt. Skarp analyse. Dygtig.
Gumle, et resultat kan ikke lyve ;) Chelseas forsvarsspil var katastrofalt.
Fuck det det XG shit der, har intet med fodboldkampen at gøre...

Chelsea skabte heller ikke ret mange store chancer i kampen og spillet ofte langsom og ligegyldigt fodbold.
De gav mange bolde væk, var ringe i deres organisation overalt på banen og lignet en flok overbetalte 16 årige drenge.

Brentford var bedre end Chelsea.. Resultatet er 100% fair.
Jeg har intet mod Chelsea, men hvor er det ynkelig at læse de indlæg som kommer fra deres fans. Fortjent sejr til Brentfort.
Jeg tror, Eriksen løfter de andre på holdet, så de pludselig tør lave de svære og dristige afleveringer. Fantastisk at se. Go´ fight af Nørgaard. I slutningen af kampen synes jeg jeg så både ham, Eriksen og Mathias Jensen på samme tid. Det må vel være godt for landsholdet.
annonce