Snak

Mere indhold efter annoncen
Skrevet af Xerox
Kudos FCM. Det er fandme godt gået drenge.

Flot arbejde.
Farum BK - 1992 - 2003 FC Nordsjælland - 2003 - Resten af livet
Skrevet af ITfactory
Mega flot FCM hold kæft det var godt.
Skrevet af esha9751
Fedest - godt gået! Ingen der falder igennem. Alle knokler og Dunc´en klarer sagerne i begge ender. Hader nu at der skal snyd til.
Mere fodboldnørd end fan...
Skrevet af Slettet(172128201611)
Hvor er det sindssygt, fantastisk flot. Tillykke!
ok
Skrevet af Slettet(232135222111)
Fandme flot. Tillykke. Jysk EL spil igen. Hvad skal der dog blive af Sjælland? (Er selv Brøndby-fan)
Skrevet af Slettet(232135222111)
Fandme flot. Tillykke. Jysk EL spil igen. Hvad skal der dog blive af Sjælland? (Er selv Brøndby-fan)
Skrevet af cristiano777
Flot af fcm!

Men PL... Suk
Skrevet af Byens Hold
Jeg tager ydmyt hatten af, bukker, najer og kysser Midtjyllands spilleres fødder! Hold kæft, Sparv er et bæst!
Det smukkeste stadion i Danmark ligger i København! Pirlo, Buffon, Grønkjær, Lars Jacobsen og Zuma <3
Skrevet af LittleRedDevil
Jeg skal da gerne indrømme at jeg var én af dem der troede at FCM ville ryge rundt på røv og albuer, men de har over to kampe været rigtig dygtige til at ødelægge Southamptons spil og trække tiden på de rigtige tidspunkter.

Stor respekt, især til Jess Thorup.
Skrevet af MBK
Al respekt til FC Midtjylland. At slå det 6. bedste hold i England, der er spækket med stjerner, og som stillede i stærkeste opstilling i begge opgør, er enestående.

I er Danmarks fodboldstolthed.
Husk at drikke vand!
Skrevet af AudereEstFacere
Imponerende kamp af Midtjylland! Super flot af dem og al respekt og ære til jyderne..

Men hold nu op en elendig dommer.. Han bortdømmer Southampton gang på gang, og især med straffesparket er han jo helt hen i vejret.. Jeg ville som Southampton fan / medarbejder være rasende på ham..

Det sagt var Southampton mere eller mindre elendige i deres spil, og især deres boldomgang og løsninger var rædselsfulde

TILLYKKE TIL HERNING & DANMARK FRA EN FCN´ER
FC Nordsjælland - FC Barcelona - Tottenham Hotspur "Realfansene udstiller med deres opråb om korruption i barca-favør, deres manglende viden om hvad den hvide Madrid trøje historisk til tider har stået for"
Skrevet af Fussbal 4ever
Super godt! DK´s sæson kan være delvist reddet nu.
Skrevet af INTER-FCK-COWBOYS
Stort tillykke! -Husk lige at sende et par jødekager, en David-stjerne og en guldbelagt bibel til Israel for den dommerpræstation må næsten gå i historiebøgerne. Han kan umuligt komme til at dømme internationalt igen, såfremt UEFA bare har en smule evaluering af deres dommerstand.

Men vildt at Southampton ikke havde mere at komme med. Det virkede som en stor gang alibi-kamp hvor man stiller i stærk opstilling bare for at sige man har været der.

Var flad af grin da Sparv får gult kort for en lidt hård skulder, når manden normalt kan begå 5-8 frispark i ligaen uden at få så meget som en påtale.

I øvrigt var det hovedrystende at se Hassan og Pusic hænge op foran med friske ben når de sidste 7-8 minutters fodbold skulle forsvares hjem. Med sådan er det med ordrer fra Gud! ;)

Godt for FCM, godt for FCK at ulvene de skal belastes lidt ekstrai efteråret.

Tillykke FCM!
Skrevet af jba
Respekt FCM! Super flot, og fortjent! Glæder mig til at se Koeman tude.
.
Skrevet af Zenin
Helt fantastisk. Mon ikke også folk også, det kan få folk til at slappe lidt af med at tale om hvor meget svensk fodbold er foran dansk.
Skrevet af Zenin
Helt fantastisk. Mon ikke også folk også, det kan få folk til at slappe lidt af med at tale om hvor meget svensk fodbold er foran dansk.
Skrevet af pibbles|FCBayern
Fantastisk fight af FCM. Men hold kæft de er da også heldige. Southampton underpræsterede, men det gjorde dommeren satme også. Utroligt at han ikke ser det straffespark.
Næstved, Brøndby, FC Bayern München (CL vinder 2020). \"Jeg kunne ikke falde til i Italien. Det var som at bo i et andet land.\"  - Ian Rush om sin tid i Juventus.
Skrevet af MNH
Det´ sgu stærkt. Tillykke.
BIF - Danske mestre 2021!
Skrevet af Lasse24
Kæmpe respekt fra EFB fan
I dag er vi alle FCM tilhængere, i gør DK stolte
Følger trofast : Dortmund og EfB(sæsonkort i 10 år indtil 2016) Sympati for : FC København (indtil deres holigans gik amok i Brøndby)- FC Barcelona
Skrevet af Benzo
Hold kæft hvor er det fedt, ENDELIG kommer der europæisk gruppespil til heden :D
Skal bestemt ikke være utilfreds med dommeren, som var lidt en hjemmebanedommer, det må vi erkende.
Min MoM er klart Petter Andersson, den mand gav alt hvad der var at give, dyb respekt.
Hvis min matematik ikke fejler helt, betyder dagens resultater (Brøndby uafgjort samt FCM sejr), at DK har fået indsamlet 15 point i europa, hvilket er lidt bedre end sidste år (14,5), og så har FCM minimum 6 europæiske kampe tilbage til at samle lidt flere point sammen, super fedt :)
FCM Liverpool
annonce
0