Snak

Mere indhold efter annoncen
Pokalturneringen er fuldstændig ligegyldig - ud over adgangen til EL. Hvor er det vildt, at Brøndby nu ser ud til at misse Europa.
Tja.........
Straffe er et lotteri. Dog har FCM en bedre målmand.
Generelt svag og lidt kedelig kamp. Brøndby kunne ikke, det flyder bare ikke.
Og FCM, tja de spiller jo som de gør, og vinder oftest sådanne kampe hvor det ikke er den gode fodbold der er i højsædet. Så er det nemmere at vinde på deres dyder. Lad dem bare få en enkelt pokal.
BIF skal bare videre nu. Denne sæson skal glemmes, og der skal startes på en frisk med en ny træner. Der er alt for mange middelmådige spillere pt. og alt får mange der ikke rammer niveau.
Havde håbet på BIF men havde også håbet på en bedre kamp. Men var nok mere et håb end en realistisk tro.
Fuldt fortjent
FCM er ikke en top klub? De er da mere top klub end BIF har været de senere år.
"Der falder ikke et eneste blad af et fynsk bøgetræ, blot fordi et par svin gnubber sig op af det" Richard Møller Nielsen
MHN# De har langt hjem! Hvad havde du forestillet dig?
\"Dommeren er forkert placeret, fordi han ikke er placeret ordentligt, siger Henrik Jensen\" 2009 BIF - Hertha Berlin 3 - 4 2010 BIF - Sporting 2 - 3 2011 BIF - SV Ried 4 - (4)
FCM mangler bare på rigtigt mange parametre kæmpe x-factor.
Der er noget røvsygt over dem:)
Føj for den
Pinlig indsats af de få FCM fans, i bliver aldrig en top klub

Det er sgu sjovt så meget nogen går op i hvad folk på lægterne bedriver, istedet for at fokusere på det som det hele handler om, nemlig spillet på banen.

Hvem dælen går op i at vinde "det gyldne båthorn" eller "det flotteste flag".

Tillykke til FCM. Så fik i også den pokal hjem til heden.
Y. N. W. A. #JFT97
FCM mangler lidt fankultur.

10.000 midtjyder står og klapper høfligt på flade fødder selvom holdet lige har vundet deres første pokaltitel. Det er sgu lidt tyndt. Kom nu med lidt begejstring og vildskab (på den gode måde)
MHN# De har langt hjem! Hvad havde du forestillet dig?


Det har de fleste Brøndby fans også, de skal jo trods alt hjem til Jylland ligeså.
annonce