Snak

Mere indhold efter annoncen

Hærværk mod Brøndby-ansat: Hooligans mistænkes

fre 20. dec 2024

Ifølge Ekstra Bladet blev Brøndbys sikkerhedschef natten til fredag udsat for hærværk ved sit hjem. Klubben og politiet mistænker, at gerningsmændene er fra hooliganmiljøet. 



Læs hele nyheden her
Kæft nogle klaphatte
Sådan går det, når klubben har været med til at det miljø er større end klubben i længere tid. De er ved at miste indflydelse grundet det eksterne pres. Sådan noget skal bare kvæles med det samme.
De skulle se og blive voksne, de små rockertyper
Uacceptabelt. Brøndby skal ikke bukke under nu. Dette her må blot være en ekstra motivation for at komme det til livs, når deres egne ansatte ikke kan leve i tryghed.
Vejle Boldklub
Hold nu kæft nogle tosser. En ting er at være utilfreds med sikkerhedschefen, men at begynde at vandalisere folks private hjem ... man har næsten ikke ord for det. Hvor må det være utrygt.
Hvor ingen tuder, og man stiller op igen.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
de er nogle utrolig små mennesker!!!
Så venter vi bare på Wokerne haccellerere herinde og råber op om tomme stadions og fratræk af point. Det her er jo Brøndby IFs skyld og wokerne har længe påstået at de kunne løse det med et fingerknips!

Jeg har sagt det længe - det her bliver IKKE løst med fratrukne point og tomme tribuner - de her folk er et samfundsproblem der er faldet over fodbold...
Wokerne? Hvad er det? Jeg kender Ewokerne fra Star Wars.
Det er selvfølgelig idiotisk. Men når nogle tåbelige fans er blevet sure på sikkerhedschefen, så kan man vel godt tillade sig at det som tegn på, at der i øjebikket gennemføres initiativer, som gør livet besværligt for målgruppen.
Klaphatte. Uanset motivet, så er det helt udenfor nummer at lave den slags.
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
Annonce