Snak

Mere indhold efter annoncen
held haha? nærmere klasse!
Det er egentlig utroligt, så dårligt de spiller i forhold til deres trup. Spillet fungerer overhovedet ikke, men så længe de har deres comeback evne, dommertikke osv. Ja så kan spillet jo være ligegyldigt! De er jo selvfølgelig dygtige, United, men hvis de skal vinde mesterskabet, så skal der ganske enkelt andre boller på suppen.

Synd for Villa, de skal simpelthen ha´ et bedre forsvar! Offensiven har stort potientiale.
2-0-målet blev en hæmsko for Villa. Godt nok pinligt forsvarsspil ved de tre United-mål.

Hvordan var målet til 2-1 pinligt? Det var en bold i dybden, som Hernandez er heldig med at få under kontrol.
Utroligt at vi kan smide en 2-0 føring mod United igen. Det er ved at blive lettere irriterende.
Desuden var der ikke frispark til Scholes i første halvleg. Dommerhjælp til United igen, det er set før.
Skal for en gangs skyld holde med Liverpool og Spurs i morgen.
B93 / Manchester United / Kalix bandy
65% boldbesiddelse til United, dobbelt så mange afslutninger som Aston Villa, og 2 af dem er på træværket. Alligevel bliver kommentator Thomas Gaardsøe ved at ævle om at det er ufortjent United vinder. Så hellere Morten Bruun tilbage!
Synes mest af alt det siger en del om niveauet hos Villa i dag. Begge holds forsvarsspil grænsede til det groteske. Markeringer var et fremmedord.
Mojn do!
Enig. Thomas Gaardsøe er en klovn at høre på!!!!
Jo, ufortjent. United scorer på 3x opdækningsfejl, de spiller som en sæk kartoftler og de havde få store chancer.
Deres modstandere kæmpede alle mand, hvorimod United ikke havde nogle løbevilige spillere, de virkede dovne og dvaske.
Fan af Liverpool siden 2012
Intet mindre end fantastisk! Fryder mig over alle de, der hver gang tuder over, hvor fantastiske United er.

Dårlige tabere er der sgu nok af!
Manchester United Football Club - Siden 1999 Aalborg BK - Siden 2000 Manchester is RED!
Hvordan var målet til 2-1 pinligt? Det var en bold i dybden, som Hernandez er heldig med at få under kontrol.
Utroligt at vi kan smide en 2-0 føring mod United igen. Det er ved at blive lettere irriterende.
Desuden var der ikke frispark til Scholes i første halvleg. Dommerhjælp til United igen, det er set før.


Fordi to mand skal dække en og så lader de ham bare løbe. At han så fumler den med sig, er en anden sag.
Mojn do!
annonce