Snak

Mere indhold efter annoncen
Københavner landshold.

Held og lykke til em - det bliver uden mig som tilskuer.
Jul, jul, julle.
Cornelius giver god mening som en mulighed for at ændre taktik undervejs.

Rutine betyder noget og derfor giver Zankalidt mening fremfor Maxsø og Scholz.
From where you are now i dont think you can go wrong.
Han har vel ikke turde tage nogen med fra Brøndby pga smitterisikoen..
Zanka naturligvis en joke. Men hvad med Cornelius, som mere eller mindre intet har præsteret for sit klubhold udover masser af skader. En hån der ikke er plads til Superliga topscoreren i en trup med 26 spillere.
Niveauet i Superligaen er pivringe, så der burde sgu ikke være plads til feks Zanka
@Crusader

"Godt med lidt selverkendelse og at udtagelsen kan levere lidt babypudder.

Personligt er jeg tilfreds med truppen. De spillere der bliver debatteret er lidt overraskende men ikke decideret kontroversielle."


Jeg sidder bare og har svært ved at se hvem der skulle være udtaget istedet. Det er fandme sent at begynde og hive first timers med til en slutrunde, samt så har feks. Maxsø eller Uhre jo ikke ligefrem spillet kampe mod hold større hold før, de største fodboldkampe de har spillet er jo nærmest Derbys i parken ;)
Zanka over maxsø??? Vildt...
Enig
Uhre frem for Cornelius der intet har vist i 1 år
Zanka og Bolile... FUCK en joke!
Joachim Andersen og Maxsø klart at foretrække ....
@din ægte uhre kan i det mindste score mål, jeg siger ikke han skulle være med, men corner har scoret hvad 1 mål den her sæson ?
annonce