Snak

Mere indhold efter annoncen

Kamil Grabara vinder Det Gyldne Bur 2022

tor 22. dec 14:18

FC Københavns Kamil Grabara er torsdag blevet tildelt prisen som vinder af Det Gyldne Bur. Med prisen høster den polske målmand anerkendelse som den bedste målmand i dansk fodbold i 2022.



Læs hele nyheden her
Tillykke med bronzen Carlgren.

Syntes også at Delac havde fortjent at være med i toppen.
I know what you did last decade against Hobro
Stort tillykke til Kamil, fuldstændigt fortjent!
Fuld fortjent. Det er ikke bare hans point-givende redninger der er vigtige for FCK. Det er også hans tilstedeværelse, ikke mindst i feltet der betyder noget.Han går en rigtig, rigtig stor fremtid i møde når han bliver solgt til sommer, og helt sikkert en målmand vi vil savne hvis ikke man finder en målmand der kan de samme ting som beskrevet ovenover.

Hvis der er nogen der har lyst til at nyde hans redninger i 2022:
https://youtu.be/zpk7sZ-Rqsw
Han er ok god, men hvilken usympatisk personlighed han er
Sportsmæssig succes - sportslig skændsel
Som forventet og helt på sin plads. Grabara har allerede udviklet et højt bundniveau og har stort potentiale, specielt hvis han modnes og finder mere konstruktive måder at opnå selvagtelse på.
Arsenal FC, Real Madrid, FC København, wonderbars: https://www.youtube.com/watch?v=HavKbRPC9Z8
Det må være politisk...
FCN
Hvorfor er Hermansen så højt på listet det har han da ikke præsteret til
Hvorfor er Hermansen så højt på listet det har han da ikke præsteret til

Hermansen har da været glimrende? Selvfølgelig helt fortjent at Grabara vinder, men det kan da ikke overraske at Hermansen også er i toppen.
Bevar Brøndby IF - Imod GFH og flerklubsejere
Sikke smart du er blevet Jennerdreng, efter din lille klub oppe i Nordsjælland har fået lidt succes. Pas nu på det ikke stiger dig til hovedet, det skulle nødigt smitte af på spillerne, så ender det jo galt ;)
annonce