Snak

Mere indhold efter annoncen

Kasper Kusk sænkede FCK i tillægstiden

Skrevet af bold
søn 13. maj 2018
Kasper Kusk gjorde det onde ved sin tidligere klub FC København, da han søndag aften blev matchvinder med et sent mål til 1-0 til AaB.

Læs hele nyheden her
Skrevet af Rambo92
Hvor er det vigtigt Aalborg!!!
FCN siden 2006
Skrevet af aabfcb
Isoleret set den bedste kamp vi har spillet i rigtig lang tid! Kusk er fantastisk.
Hjerteklubber: FC Bayern München - Altid, EIN LEBEN LANG! Aalborg BK EUER HASS IST UNSERE STOLZ Nur der FCB! Ps. Jeg er fan af alle hold der vinder over Real Madrid og Chelsea
Skrevet af MNH
Nej, hvor er det vigtigt!

Nu SKAL fck slå Midtjylland, og kan ikke smide kampen!

Perfekt!
BIF - Danske mestre 2021!
Skrevet af Coachen
Wieghorst in
Skrevet af Snigskytten
Bare rolig. FCK er tilbage som mestre næste år ;)
Moral er godt.....
Skrevet af Larsen13
Elendig kamp! Grotesk at man ikke engang kan slå en aflevering over 5 meter.
Nu med Zeca i karantæne mod FCM og til sidst en kamp på Farum Park, hvor vi aldrig vinder.
Bronze til FCN.
Skrevet af Eow, se det Gigis!
Fandme fedt at det af alle er vores hjemvendte søn der afgøre det mod de arrogante københavner!
#Kusk <3
Skrevet af Slettet(131458220804)
Vi siger tak i det Nordsjællandske, men husk nu ikke at spil så godt i næste runde Aab ;)
FC Nordsjælland Málaga CF / Real Sociedad Manchester United Union Berlin
Skrevet af Slettet(021222221003)
Smed 500 klik på AaB-sejr, da FCK satte Kvist på banen :)
Skrevet af Benzo
Ganske fortjent, AaB spillede sin nok bedste kamp i mesterskabsslutspillet, og FCK spillede sin nok værste.. Lidt karma samtidig at det var Kusk der nettede for AaB.
FCM Liverpool
Skrevet af davies
Dem der er så skrå sikre på at fck er tilbage på DM tronen næste år, kan de ikke give mig en god grund til de tror på den ?:)
De må vide en hel del om spillet, som jeg ikke gør.
Skrevet af Nicodemus
For helvede Santander! Stop det pis eller find en anden klub... uanset hvor god en angriber du er, så hører det ikke hjemme på en fodboldbane!

Man kan ikke engang sige at det er noget der er kommet i takt med FCKs udfordringer. Så snart modstanderne går til dig, så laver du unoder.

Ellers flot kamp af Aab, hatten af for den præstation.

Generelt en god kamp af dommeren, bare ærgeligt at han misser offsiden på Pohl ved målet, men ingen indvending imod at Aab afgjort var det bedste hold.
https://static.quotes4sharing.com/wp-content/uploads/2017/07/201707132033372962.jpg bruger xxxx: Hvad er det for noget fis, med jyske hold der tuder i Parken? Kan jeg slet ikke genkende.
Skrevet af Slettet(442020220602)
Haha fanme i orden!
SAaB Korabi Peshkopi Churchill Brothers AaB U. Sucre
Skrevet af viv
@snigskytten

Næste år??? Hvad har det med noget at gøre??? Det er nu det afgøres hvem der bliver danske mestre får sølv osv...
Og hvis det endelig skal være, så bare rolig, vi bliver også mestre næste år..
Dk. Brøndby since 1985 Eng. Man U & Tottenh.since 1992 & 2009 Spa. Real Madrid since 2002 Tys. Dortmund since 1990
Skrevet af Romano Danese
Elendig præstation.
Alle veje fører til Rom.............og København!
Skrevet af CopenhagenNoice
But off course..
Ringeste kamp dette forår. Mage til dårlig boldomgang og flad attitude skal man satme lede længe efter!
Skrevet af Larsen13
MNH

Hvorfor er det vigtigt? (af ren nysgerrighed)
I slår jo alligevel FCM i morgen.
Skrevet af Piksvin
Smed 500 klik på AaB-sejr, da FCK satte Kvist på banen :)


Unfair play. Den giver sig selv jo. Men tillykke da :)

Og KUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUSK din dejlige dreng. Jeg savner dig i FCK. Fuck dig ståle.
Skrevet af Lhoff
Fortjent sejr til AaB FCK spillede ikke det flotte spil de har disket op med de seneste kampe selv Viktor Fischer var ringe idag men det er godt for spændingen om 3 pladsen tror den bliver afgjort når FCK kommer til Farum
Skrevet af MarinerP
Efter man satte dynamoen bengsson ind garneret med offensiv geniet Kvist, vidste man at det var game over.
Totalt energi forladt hold, hvor SA vel var den bedste.
annonce
0