Snak

Mere indhold efter annoncen
Messi var ingen steder at se da CL skulle afgøres, og havde et middelmådigt VM med et flot mål, trods han spiller på et fremragende hold.


Barcelona er et fremragende hold. Men Argentina er jo ikke noget og råbe hurra for.
MAYBE THEY HATE ME BECAUSE I\'M TOO GOOD. -CRISTIANO RONALDO - Real Madrid
Maartin Messi bliver overvurderet i de kamp karakter især under VM hvor han faktisk ikke var god


Hvilke kamp karakterer bliver overvurderet hos Messi under VM?

Vi har hos vores data samme karakterer med en margin på +/- 2%.
MAYBE THEY HATE ME BECAUSE I\'M TOO GOOD. -CRISTIANO RONALDO - Real Madrid
Keyword her må være underdog.
Folk elsker underdogs, og Modric var frontfigur for landsholdet, som præsterede over evne.
Synd for Messi at han er så god at han ikke anerkendes.
Synes dog den rette vinder bør have været Griezmann
@Young Buck

Rækkefølgen er indiskutabel. Fodbold går ud på at score mål og vinde trofæer - så simpelt er det. Alt jeres statistik med vellykkede driblinger og afleveringer kan i ligeså godt pakke væk.


For guds skyld spar os fra sådan nogle ignorante kommentarer. Med samme logik havde Modric ikke vundet, medmindre du mener at en titel kun vindes af individualister, fremfor en kollektiv holdpræstation udført af en trup på +20 spillere. Vandt han VM? næ. Har han scoret mange mål og assist i 2018? Næ. Han vandt CL, og det i sig selv er åbenlyst et tyndt grundlag. Men Modric er meget mere end mål og titler. Han er en midtbanedynamo med fanstasktisk blik for spillet og ikke mindst en fabelagtig teknikker.

Men hvis vi nu absolut skal tage den udfra mål og titler:

Messi i 2018:

45 mål
23 assists
3 trofæer
Flest mål i Europa
Vandt den gyldne støvle
Flest Champions League-mål

Hvis du ikke mener at overstående er grundlag nok for at levere den bedste præstation over et kalenderår, så må jeg trække stikket. Underlig kommentar at komme med...
Han skulle have haft den sidste år. Hæder kommer altid ... for sent.
“Der var andre der trak mer' end jeg”
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ja ja, tillykke til Modric.

...men kan han twerke?
Denne pris bliver uddelt som et lille nys om hvem der er med i ballon fusk og lusk. Tjek statistikkerne han nærmer sig ikke de rigtige vinder. Den pris betyder intet mere. Prestigen er væk!
det er mere en liste over hvilke fodboldspillere der vandt mest i 2018, end det er en over hvem der var den bedste spiller.

men det er da også værd at at anerkende.
https://worldsoccertalk.com/wp-content/uploads/2017/12/arsenal-spurs.jpg og fuck det anonyme trolleri, jeg hedder rolf ståltråd på facebook.
Ha ha! Hvilken joke. Der stoppede prisen så officielt med at give mening. Modric er så langt fra at være verdens bedste spiller, som man kan være.
Folk glemmer, at det er journalister der afgiver stemmerne, så de sørger jo for, de får en historie.
feet as sensitive as a pickpocket's hands
Annonce