Snak

Mere indhold efter annoncen

Marc Rieper drak enorm DK-nedtur væk: Største skuffelse i karrieren

Skrevet af bold
tir 13. dec 06:30

Marc Rieper ser tilbage på en flot landsholdskarriere i dagens julekalenderafsnit. Han havde dog den største skuffelse i karrieren, da Danmark missede VM i 1994. Det blev drukket væk i festligt selskab.



Læs hele nyheden her
Skrevet af RaSMuS.
Helt ærligt, Anders Jensen, har du ikke en virkelig dårlig smag i munden over at forvandle det her citat:

“Selvom vi var virkelig triste, så havde vi en enorm sjov aften, hvor vi drak sorgerne væk og snakkede om, hvad der skulle have været”

Til en overskrift som får det til at lyde som om, at Rieper har været alkoholiseret i perioden efter.

Nyt absurd lavmål for clickbait og vanvittigt ringe moral på Bold.dk.

Jeg synes, at I bør ændre denne overskrift hurtigst muligt.
“Whenever people agree with me I always feel I must be wrong.” - Oscar Wilde
Skrevet af lollerz2
+1
Det er fandme usmageligt
Skrevet af Sværdfisk
Tak for en god artikel. Vækker minder. Den overligger der ..
Skrevet af ABCDE FC
Godt at blive mindet om VM kvalen 1994.

Det var en uhyggelig tæt gruppe med Spanien og Irland. Irland gik videre på at have scoret flere mål end Danmark mens Danmark lukkede kun 2 (!) mål ind på 12 kampe.

Marc Rieper var en forsvar af den gamle skole. They don´t make them like Rieper anymore.

Tidligere aktiv foboldspiller. Har spillet i Danmark, England og Grækenland.
annonce
0