Snak

Mere indhold efter annoncen

Medie: Infantino og FIFA vil købe Stade de France

tor 2. mar 16:21

Ifølge L'Equipe går FIFA-præsident Gianni Infantino rundt med en plan om at købe Stade de France i Paris, og derfor skulle han have haft holdt møder med Frankrigs præsident, Emmanuel Macron.



Læs hele nyheden her
*Insert ´But why?´ gif*
"Det eneste anstændige menneske i Real Madrids præsidentloge er rengøringsdamen" "I’d rather sell groundnuts than play for a pathetic team like Chelsea" - Eto’o in 2005 Barca, BVB og FCM
Korruption fortsætter.....
Infantino får hermed mulighed for at opsætte en statue ligesom de andre store ledere. FIFAs hovedkontor kan ikke gøre det.
Korruption fortsætter.....


Hvorfor er det korrupt?
Vejle Boldklub - Ingen over, ingen ved siden af. Et hjerte - Én klub!
Prøv at læse op på det. Kæmpe ordre på Airbus fly og køb af PSG fra Infantinos venner (Qatar)...

https://www.npr.org/2022/11/19/1137963781/understanding-the-controversy-around-qatar-hosting-the-fifa-world-cup
Psg skal have ny hjemmebane vel?
Ik samme stadion, de spiller på parc de princes
Azeem, alle oliestaterne har og køber massere af Airbus og Boeing fly. Qatar Airways har cirka ligeså mange Airbus som Boeing fly. https://www.qatarairways.com/en/fleet.html
Det er tidspunktet der er intressant, og man skal vist have skyggeklapperne skubbet godt ind, hvis man ikke undre sig bare en smule. Og man kan vist ikke komme uden om at det er ret suspekt, at det lige er Frankrig de vil købe et stadion i. Læs link i tidligere opslag, men kan da også finde flere links hvis det er. Her er endnu et: https://simpleflying.com/qatar-airways-airbus-2022-world-cup-bid/
Azeem, de skriver selv i dit link. At det er ren spekulation deres sammenkobling. At Qatar køber Airbus, er der jo ikke noget suspekt i, alle oliestaterne startede jo med at købe massere af fly i 00’erne, for at blive hubs. Airbus ejes bl. a. af de tyske, franske og spanske stater - så må tyskerne og spaniolerne sidde med lange næser? Qatar har ikke købt deres klubber? Hvor er logikken?
annonce