Snak

Mere indhold efter annoncen

Medie: Kraftig lønnedgang venter De Bruyne i Napoli

lør 24. maj 23:14

Napoli tilbyder Kevin De Bruyne en årsløn på 45 millioner kroner for at skifte, rapporterer Fabrizio Romano.



Læs hele nyheden her
dejlig han ikke tager til olieland :)
Ja, så er mafia-land meget bedre, eller hvad? :)
Mafialand er voldsomt meget bedre ja. Det er en kriminel gruppering (grupperinger), som samfundet trods alt forsøger at udrydde (hvilket ikke er let). Saudi er et land, der hyklerisk forsøger at positionere sig som et moderne foregangsland, men som strukturelt undertrykker kvinder, “slaver”, homoseksuelle, osv. De lever lidt, som andre gjorde i middelalderen.

Der er masser af hykleri overalt i verden, men der er noget, der er MEGET værre end andet. Mellemøsten har generelt fat i den korte ende.
Og super spændende i øvrigt, hvis han vælger Napoli.
Nok bare mig men hvis han ender med MLS vil jeg synes at en midtbane med ham, Modric og Busquets i Miami med Messi, Suarez og Di Maria i front kunne være kæmpe lir selvom alderen efterhånden tynger dem

Uanset hvad De Bruyne vælger så alt mulig held og lykke, sympatisk og legandarisk spiller der desværre aldrig opnåede noget stort med sit landshold
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Nu er det Chigago Fire i MLS der er meldt interesseret og ikke Miami og deres old boys hold.

Jeg tror Kevin De Bruyne kunne blive en vigtig forstærkning for Napoli. Han har stadigvæk et højt niveau, og besidder noget ekstraordinær kreativitet som midtbanen hos Napoli godt kunne bruge mere af. De Bruyne er selvfølgelig ikke en spiller der kan spille alle kampe i en sæson. Men han ville være et vigtigt aktiv i CHL og mod de største konkurrenter i Serie A.
Nu er det Chigago Fire i MLS der er meldt interesseret og ikke Miami og deres old boys hold.


Miami var nu altså også meldt interreseret i KDB men det er korrekt at de for nuværende har trukket deres interesse jvf medierne
"Det er en kriminel gruppering (grupperinger), som samfundet trods alt forsøger at udrydde (hvilket ikke er let)."


"international kriminel organisation som ofte med voldelige metoder driver både lovlige og ulovlige forretninger, og som har stærke forbindelser til den politiske verden og til samfundsforvaltningen opererer især i Italien og USA"
https://ordnet.dk/ddo/ordbog?query=mafia

Mafiaen er typisk en del af det politiske og institutionelle statsapparat, hvilket i praksis betyder at den er del af de kræfter, som tilsyneladende forsøger at bekæmpe de mafiøse aktiviteter, men underligt nok har ringe succés.
Arsenal FC, Real Madrid, FC København, wonderbars: https://www.youtube.com/watch?v=HavKbRPC9Z8
“ Mafiaen er typisk en del af det politiske og institutionelle statsapparat, hvilket i praksis betyder at den er del af de kræfter, som tilsyneladende forsøger at bekæmpe de mafiøse aktiviteter, men underligt nok har ringe succés”.

Det var da en utilstrækkelig gengivelse af det citerede link. Medmindre vi indsætter dit elskede Rusland og Putin, så passer det meget godt.
Stærk ´argumentation´ og flot stråmand, boldxxx. Klapklap.
Arsenal FC, Real Madrid, FC København, wonderbars: https://www.youtube.com/watch?v=HavKbRPC9Z8
Annonce