Snak

Mere indhold efter annoncen
Skrevet af cybercalle
Ronnie Schwartz ??
Skrevet af clary
@ Scott: "Dejligt med så mange spillere, der kan spille helt på toppen! :)"

Nu sagde Olsen jo, at der kom et par angribere yderligere på torsdag, så ironien virker bare som om, at du ikke har hørt efter.

Lucas Andersen er et stykke fra at være fast mand i Ajax. Han fik en halv halvleg mod PSV.

Ronnie Schwartz har desværre vist sig helt ufarlig i sine første kampe, og i modsætning til de andre alternativer har han ikke meget teknik, alternativt råstyrke (eks. Makienok) eller hurtighed (eks. Braithwaite). Det ville være mærkeligt at udtage ham (eller Bille) bare fordi de er skiftet til fransk fodbold uden succes.
Skrevet af silverface
Fint hold. Synes nu der er centrale angribere nok.
Cornelius, Helenius, Anders AK47 kan alle tre udtages og konkurrere med Duncan, Makienok og Bendtner. Jeg tænker der er mange offensive bud. Flere end nogensinde måske...
bif - danmark juve - italien barca - spanien
Skrevet af Schelden
Dårligere end nogensinde måske?

København.
Skrevet af Thiagol
Zohore? hahah. Nej, jeg håber det var en joke. Der må være et ton af spillere foran ham. Bendtner, Braithwaithe, Duncan, Corner, Makienok, Schwartz, Hvilsom, AK, Helenius, Vibe, Bille, Bech, Dalgaard for at nævne nogle.
Skrevet af ToonInStoke
Konkurrere med Makienok, så må vi håbe han ikke skal giftes igen...
It's a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his fathers hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love. - Sir Bobby Robson
Skrevet af UdgaardsLoke
Jeg håber at Lasse Vibe får chancen. Han virker til at være i en forrygende form!
Skrevet af HansO QPR
Enig, håber også på Lasse Vibe...
Skrevet af Jila
Er ikke spor imponeret over, at Wass endelig er med. Olsen skulle have udtaget ham for lang tid tiden. Og den samme dumstædighed har han med hensyn til Bendtner nu. Olsen har intet at tabe ved at udtage ham. Alternativerne er ad h til, med mindre Cornelius endelig kommer i gang. Midtbanen er et stort spørgsmålstegn. Er Kvist og Højbjerg i kampform, er Leon A. god nok? Kahlenberg og Jakob Poulsen er i hvert fald ikke, og jeg tvivler også på Würtz på det her niveau.
Skrevet af MebMeb
Schmeichel
Wass/Ankersen-Kjær-Agger-Boilesen
Højbjerg
Kusk-Schøne-KrohnDehli-Eriksen
Braithwaite

Spændende start 11. Bredden er dog ikke helt god nok endnu..
FLY like a magpie !
Skrevet af CPH-Hotspur
Hvis man har fulgt med i Kvists blog, så ved man at han er i form. Ikke kamptræning, men altid i sublim form. Han arbejder for det, og er altid blandt de bedste i opstartsfasen.

Det er bestemt ikke fordi jeg er fan af Bendtner, men det samme skulle nu gøre sig gældende for ham.
Han træner tilsyneladende 6 timer hver dag ifølge klatretøsen.
"To defeat an enemy you must know them. Not simply their battle tactics, but their history, philosophy, art." - Grand Admiral Thrawn https://www.youtube.com/watch?v=48H34ukFe8g
Skrevet af Slettet(501706201307)
6 timer? ah den tror jeg ikke på. Især ikke når det er bendtner, Lidt for ambitiøst!
Skrevet af ToonInStoke
Det er også fuldstændigt vanvittigt at Jakob Poulsen er med, han spillede som en sæk kartofler hele foråret og blev han ikke vraget til holdet her i starten af sæsonen også?
It's a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his fathers hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love. - Sir Bobby Robson
Skrevet af pryds
Da Bendtner trænede hos Thomas hos protreatment i Dragør trænede han omkring 6 timer om dagen, i Wolfsburg har de været positive omkring hans form, som de ikke havde regnet med var så god.

Det med at Bendtner ikke tager sin træning seriøst er for dumt, det er udelukkende noget folk tror ud fra hans eskapader i byen, og ikke noget nogle har belæg for at ytre sig om.
Skrevet af cloc
Utroligt William K får plads, men ellers fedt hold -> Wass er bare = Danmark når det er bedst, så det er da nok sidste gang han bliver yderstemandat håber jeg. Han skal bare i start 11´ og så præstere han direkte
Faktisk mest til pudersne d-:
Skrevet af CPH-Hotspur
Det med at Bendtner ikke tager sin træning seriøst er for dumt, det er udelukkende noget folk tror ud fra hans eskapader i byen, og ikke noget nogle har belæg for at ytre sig om.

Netop. Holdkammeraterne i de klubber han har været i, har jo også altid sagt, at Bendtner var en af dem, der arbejdede allerhårdest til træning.
"To defeat an enemy you must know them. Not simply their battle tactics, but their history, philosophy, art." - Grand Admiral Thrawn https://www.youtube.com/watch?v=48H34ukFe8g
Skrevet af SofaEFB
holdet herunder ser efter min mening spændende ud, og så har jeg set bort fra spillere der ikke er i aktuel kamptræning, såsom Agger


K. Schmeichel

P Ankersen - Simon Kjær - Kian Hansen - Niolai Boilesen

L Andreasen - Rasmus Würtz - C. Eriksen

L. Schöne - M. Braithwaite - M. Krohn-Dehli

EFB og det danske landshold - resten er ligegyldigt
Skrevet af Thoros
Er enig med i at give Vibe chancen. Han har jo været i god form det seneste.
Skrevet af Merkaba85
Jeg har aldrig været så enig med Morten Olsen før! Men synes også der er en Kvist for meget og en Bendtner for lidt.
VFF, Barca, Arsenal og BVB Forever
Skrevet af Jokum Jørgensen
Stephan Andersen, FC København
Thomas Kahlenberg, Brøndby

WHY?

annonce
0