Snak

Mere indhold efter annoncen
Skrevet af dansketroy
Goodbye Denmark
Hello Poland
Skrevet af FCK|Morfar
Mon de klubber som gerne ville have fat i Grabara, stadig vil det ? hvis han splitter omkledningsrummet ?
F.C.København
Skrevet af TheUnitedWay
Mon de klubber som gerne ville have fat i Grabara, stadig vil det ? hvis han splitter omkledningsrummet ?


Det gør i hvert fald ikke noget godt for hans salgsværdi. Hvis Grabara virkelig var så god som han selv mener, så burde han vise det på banen, og ikke klovne rundt på SoMe med dumsmarte bemærkninger.
Manchester United siden 92, GF siden 96.
Skrevet af CopenhagenNoice
@FAmager: hvordan er det lige jeg dikterer? Og her må du naturligvis gerne bringe et eksempel til bordet.
I mit forrige indlæg stiller jeg blot spørgsmål (i øvrigt ubesvaret) ved en bruger og hvorfor han kommenterer på en artikel der tydeligvis intet siger ham fordi superligaen er røvsyg.
Jeg prikker i øvrigt ofte til brugere der udelukkende kaster med lort og oneliners. Intet nyt i det. Føler du dig da ramt?
Skrevet af jonaspoulsen
Fordi det virker helt sort at en spiller uden nogen form for meritter puster sig op overfor for en vellidt og velanset spiller, som har præsteret på den helt store hylde.

Det er totalt komisk at læse om den arrogance når Grabara absolut intet har at have den i. Det for ham til at fremstå som et fjols imo.
Skrevet af Istanbul05
Kamil er simpelthen bare den største idiot og mest usympatisk spiller der nogensinde har været i Superligaen,hvor er det træls at Ross ikke smadrede ham lidt mere så havde vi været fri for både at se og høre på den Polske klovn
Skrevet af Fremad Amager på Landsholdet
Noisepolice@ Det jo bestemt ikke første gang at du kommenter på hvem der må udtale sig, og som du også har sagt før så opfordrede du to-tre navngivende person til at vi skulle lade være med at kommentere på bold.dk

Du skriver hvorfor blander du dig til jonasP. Må han nu heller ikke deltage i debatten?

Som altid må man ikke sige noget om fck uden du angriber! I mit tilfælde påtalte jeg PC og hans indkøb, og fejl indkøb. der angreb du og mente ikke jeg skulle kommentere på bold.

Så ja jeg føler mig da bestemt truffet. Du gik personligt efter mig for at have en anden holdning, det er ikke glemt.

Det er ofte med en bedrevidende og arrogant attitude, du kommenterer. Alle er enten dumme eller Trolls. For du kan ikke forstille dig at andre mener noget andet er dig.
Skrevet af anygivenday
Prof eller ikke prof - det her skriger til himlen af en afsindig dårlig personlighed - Grabara burde lade fødderne tale istedet for fingrene på SOME - men ok han er en mega ringe fodboldspiller og teamkammerat
Skrevet af haraltidret
Grabara udstiller sig gang på gang som en usympatisk klovn. At håne sin holdkammerat på sociale medier er bare et så stort no go, at jeg ikke kan forestille mig at FCK´s ledelse ikke giver Grabara en eller anden form for disciplinær straf.
Skrevet af mholmm
Man kan simpelthen ikke forsvare Grabara i denne situation.
Vi prøver at lære vores børn at gøre det stik modsatte af hvad grabara her foretager sig. Der er simpelthen ingen undskyldning for at sparke til en mand/holdkammerat når han er længst nede.

Og til jer der hylder Grabara, er det virkelig den kultur i ønsker i klubben? Kan ikke se et eneste positivt aspekt i hans Twitter kommentar.
Skrevet af Fremad Amager på Landsholdet
Mholmm@ helt enig!
Skrevet af calciopolisince92
Vidste det ville ske.. se mit oplæg for to dage siden..
Skrevet af Kastrup191
Findes der velansete kilder, der bekræfter påstanden om, at Kamil i dag ville have været Napoli-spiller, havde det ikke været for et meget uheldigt sammenstød med den sympatiske Ross?
\"Jeg er squ da ligeglad om han bider.\"
Skrevet af MadsThomsen
Findes der velansete kilder, der bekræfter påstanden om, at Kamil i dag ville have været Napoli-spiller, havde det ikke været for et meget uheldigt sammenstød med den sympatiske Ross?


https://www.tipsbladet.dk/nyhed/superliga/medie-fck-stjerne-var-millimeter-fra-vildt-skifte

Der findes en polsk tranfserjournalist som kilde i hvert fald. Jeg ved ikke om han er synderlig pålidelig eller om der findes andre kilder.

Jeg er ved heller ikke om Napoli ville finde sig i Grabaras skaberier.
DK: FC Midtjylland Mener at den danske Supercup bør genindføres!
Skrevet af Freja1967
Paul Allen og CopenhagenNoice

I er mandfolk !!!

Han er god nok til Napoli - og ender i Italien, skriver I.

Jeg skriver, at han ender i Tyrkiet, Grækenland om 3-5 år og jeg spiser græs fra FCN’s forfærdelige bane (med remoulade, ketchup, sennep og ristede løg, hvis I får ret 👍
Skrevet af fodbold_hjernen
Folk er lidt sort hvide i denne sag. Ryan starter jo ved at sige at KG kun står af politiske årsager. Så får han tilbage og straks er den gal. Ja det er nemt er pege på KG som en der deler vandene men der skal altså to til en tango og den gode australier er altså 100% skyldig i at byde op til dans.
FHJ
Skrevet af JoeCool
Med den nuværende opførsel ser jeg hverken Grabara eller Ryan kan fortsætte i FCK.
Skrevet af MadsThomsen
Folk er lidt sort hvide i denne sag. Ryan starter jo ved at sige at KG kun står af politiske årsager. Så får han tilbage og straks er den gal. Ja det er nemt er pege på KG som en der deler vandene men der skal altså to til en tango og den gode australier er altså 100% skyldig i at byde op til dans.


Det er lidt sjovt som Ryans udtalelser pludselig er blevet "starten" på det her. Var Grabara ikke ude og være efter Ryan allerede mens var skadet og mere eller mindre give Ryan skylden for, at FCK lukkede mål ind? Den del tæller pludselig ikke med, eller?

Derudover læser jeg ikke personligt Ryans udtalelse som et angreb på Grabara, men mere på FCK, som han virker til at føle har lovet ham noget andet, end han har fået. Grabaras er en direkte nedladende hån mod Ryan som person. Umiddelbart ser jeg en kæmpe forskel på de to ting.
DK: FC Midtjylland Mener at den danske Supercup bør genindføres!
Skrevet af fodbold_hjernen
Når han siger at KG kun står af politiske årsager er han da hel klart ude med riven. Det er den detalje der underbygger min pointe. De er BEGGE med til at skabe denne uro. Så er det sådan set ligegyldigt om KG har en tendens til altid at være der hvor der kan peges fingre af hans udtalelser. Det gør jo ikke Ryan mindre skyldig og som jeg ser det, den som antændte det hele.
FHJ
Skrevet af Freja1967
Paul Allen og CopenhagenNoice

Er I mandfolk eller…..???

Hvor er Grabara om 3-5 år ???

Kom nu ud af busken…
annonce
0