Snak

Mere indhold efter annoncen

Så sker det: VM skydes i gang!

Skrevet af bold
søn 20. nov 05:00

Så sker det. Søndag skydes VM-slutrunden i gang, når Qatar og Ecuador mødes i åbningskampen. 



Læs hele nyheden her
Skrevet af FCThor
Kom så AB! Så tar vi sjette sejr I streg.
Skrevet af kimjen

3.Division:
Kl.13 : Næsby-AB Tårnby
Kl.,14: YB Silkeborg - Svendborg
Se med på :

https://2-division.dk/streaming/

https://3-division.dk/streaming/

kimjen
Skrevet af Wise1964
Fedt med VM - kom så igang
Nisi Dominus Frustra ...
Skrevet af Slettet(451019232403)
Tænker det er på tide med et "Fair Game World".

Fair Game UK kunne verdensfodbolden i hvert fald lære meget af.
Skrevet af F nansen
Så sker det
Mit tv bliver slukket
Skrevet af Black Spider
Wow! Katar og Ækvador!! Den kamp skal simpelthen ses!!

Men ved nærmere eftertanke tror jeg måske nok, at jeg prioriterer at få sat GOG-udgaven af Skyrim op, måske lige spille TWWH3 i en times tid, og så få en solid skraber på sofaen, før det bliver tid til aftensmad og måske lidt hyggeprogrammering engang i aften.
Skrevet af Gunner123
Lyder fandme som en solid plan, Black Spider. Hvad for en class har du tænkt dig at spille i Skyrim? Og hvem er din Witcher yndlingskarakter?
Skrevet af Black Spider
Jeg ender sgu altid som en Breton stealth archer. Det er lidt ekstremt.

Tænker jeg vil prøve en ork den her gang. Og så forhåbentligt holde mig fra buer. Måske.


Skrevet af The Tactician
Jeg går udfra vi der gerne vil se VM, ikke kan slippe for alle de kommentarer fra folk der ikke vil se det. Fair nok I boycutter, men behøves I skrive det under hver artikel.
Der er gået lidt vegan ekstremisme i det. Når man boycutter, burde man så ikke også boycutte at skrive om turneringen? Kunne være dejligt
Skrevet af Gunner123
@Black Spider

Stealth archers er også noget af det fedeste i Skyrim. Plejer selv at gå nogenlunde samme vej, men typisk som wood elf i stedet (Legolas ftw).

En ork med en bue lyder da egentlig også som et ret fedt koncept, nu jeg tænker over det.

Spiller du med eller uden mods?
Skrevet af Geddar , moderator
Hvis du har det stramt med det, Tactician, er løsningen nærmere at du undlader at bruge tid på artikeltrådene. Der er virkeligt mange der ikke bryder sig om forholdene i og omkring slutrunden, og det er de i deres gode ret til at give udtryk for.
https://kortlink.dk/sudv
Skrevet af Slettet(142135221312)
Syntes du skulle lade være med at læse artiklerne om dette vm hvis man har lidt ondt over at folk udtrykker sig! Syntes det lyder som en fantastisk dag du fik skrevet om Black Spider :D Vil gøre nogenlunde det samme, vil dog istedet spille lidt Rocket League!! Ønsker jer alle en god dag , VM i Qatar fans og bare generelle fodbold elskere!
Skrevet af The Tactician
Det giver jo ikke mening. Jeg forstår godt at man kan diskutere det under artikler der handler om forholdene i Qatar. Eller fx de artikler der handler om anførernes armbind.
Men hvorfor skal folk skrive det under fodboldrelateret artikler? Det virker bare meget opmærksomhedssøgende. Virker boycutten ikke, medmindre man fortæller folk man gør det?
En ateist går jo heller ikke ind i en kirke og fortæller alle om hvorfor man ikke kan lide kirken.
Jeg har det ikke stramt med at folk ikke ser det. Synes bare det skulle holdes til de relevante artikler.
Skrevet af The Tactician
Bare for at give et eksempel. Mange har det stramt med fx Brøndby hooligans. Det kan man diskutere om under artikler der handler om Brøndby hooligans. Det vil ikke give mening at nævne det i en Brøndby kamptråd, eller i en artikel omhandlende en Brøndby transfer. Hold det til de relevante artikler
Skrevet af Black Spider
@ Gunner

Med mods. Der er ikke rigtigt grund til at lade være, og oplevelsen bliver en del bedre med nogle velvalgte tilføjelser. Det er dog altid lidt af et cirkus at få det hele lagt ind og sat op og tilpasset.

Unofficial Patch er begyndt at kræve noget cc-gejl, som jeg egentlig gerne vil have pillet ud, og fantastiske SkyTweak eksisterer kun til den gamle Legendary Edition, så der skal jeg lige have gravet en konverteret udgave frem, som jeg har til at ligge et eller andet sted.

Og ja, ork med bue er ikke det værste koncept, men jeg håber, jeg kan holde mig til en stor økse og tung rustning. Denne gang skal det simpelthen lykkes! WAAAGH!!
Skrevet af Slettet(451019232403)
Nogen tips til en Skyrim nybegynder, der har købt spillet i bedste samlermani stil, uden at have spillet det endnu?
Der er tale om special og anniversary upgrade så vidt jeg kan se.
Skrevet af VeganSausage_77
Du kan prøve at starte med Dark Souls og takke mig senere.
Barcelona, Real, United, Liverpool, Brøndby, FCK, Inter, AC Milan siden 1968. Forlad familien før du forlader dit hold! Husk at sport og politik ikke hænger sammen, og at piskeslag ikke er dødsstraf.
Skrevet af Slettet(451019232403)
Ud fra hvad jeg har hørt er Dark Souls en spil-serie med et højere skill-cap påkrævet?

Har faktisk Elden Ring på min Steam acc. Som jeg husker det er det samme developer.
Skrevet af Gunner123
Jeg var selv en smule intimideret over Dark Souls i sin tid, men det endte med at blive en af de bedste spiloplevelser jeg nogensinde har haft, da jeg endelig gav mig i kast med det. Det kan klart anbefales.
annonce
0