Snak

Mere indhold efter annoncen

Vestergaard: Vi er ikke Kjær og AC - men okay

man 6. jun 2022

Jannik Vestergaard og Joachim Andersen sætter ord på fraværet af Simon Kjær og Andreas Christensen på landsholdet. Vi er også okay, smiler Vestergaard.



Læs hele nyheden her
Det er også vigtigt med gode backups. Man ved jo aldrig om AC føler sig utilpas, har fået lidt kløen eller skal til en fjern fætters fødselsdag.
Blackburn, Brøndby, Real Madrid + En lille svaghed for Newcastle udelukkende pga Shearer i sin tid. ......Shearer.....Sutton Wilcox Sherwood Batty Ripley Le Saux Hendry Peacock/Pearce Berg ..............Flowers
De fleste landshold kan kun drømme om at have så meget kvalitet blandt reserverne i midterforsvaret.
Ephedrine

Hvornår har AC meldt fra til en landskamp, og at han syntes at familie er vigtigt hvad er der galt med det, der er jo også et liv ved siden af fodbold.
Det er nok mere alle de mærkværdige afbud i Chelsea der hentydes til
Ja helt bestemt, og jeg er glad for at se det I begge to bringer.

Det er vidne om en brede der aldrig er set før på landsholdet.
DKs landshold i firserne have nu rimelig solide spillere bag i så lige frem "aldrig" er nok at stramme den.
De mærkværdige afbud i Chelsea har nok mere at gøre med manglende kontraktforlængelse og Tuchels planer.
Christian Eriksen fik i øvrigt også fri, da han skulle være far op til VM.

Vestergaard ser jeg som det svageste led, da han typisk laver en-to store fejl pr. kamp. Han mangler meget, når han ikke spiller, og det er stort set kun i Gladbach og til dels Southampton, at han har været fast.
annonce