Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg opdagede også Den Korte Radioavis for en måneds tid siden, og må indrømme at det er noget af det sjoveste radio jeg nogen sinde har hørt. Kan anbefale dette afsnit november lige efter terroreren i Paris, hvor bl.a. "Ulla Terkelsen" taler om falls flag og om Inger Støjberg kan være reptilianer:
https://www.youtube.com/watch?v=kwCWuH0vPK0
-
Kissers afsluttende rant i dagens udsendelse er et lyt værd!

Fantastisk monolog!
moderator
Haha, ja det var sgu høj klasse. Henrik Marstal blev helt fortjent hamret i smadder. Kulturel appropriation var ikke lige et begreb, Kirsten Birgit var imponeret af.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
moderator
Henrik Marstal skal seriøst også slappe af. Det virker som om at han bare har de holdninger for at provokere.
Dette er en signatur.
God svirper til Lars Bom igår.

"Lars Bom ? han er dum som en dør....... I rejseholdet havde han da i det mindste pli nok til at spille lastbilchauffør..... Det er en hvirvelvind af dumhed når han kommer ind af døren.... hvis jeg var PET ville jeg holde øje med ham"
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Politiken havde også en artikel med de 5-6 største sager mod/fra Erdogan - øøøøh, hvor var den GIGANTISKE svirper fra Kisser?
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
Haha. Fantastisk program igen i dag. Kissers fuldemandssnak fra Grøften var genialt.

Jeg savner dog snart en ny opringning fra/til den sure, pessimistiske, aggressive og gennemgående røvirriterede "Speaker -Allan" - min ubestridte yndlingskarakter fra Den Korte Radioavis.
Ketsbaia !!
Jeg synes det var liidt kedeligt i dag. Men min Radio 24syv-app blev også ved med at gå ned...
Støt dit lokale fodboldhold
Det var jo Dirchs eget lys der var gået ud!
moderator
DET VAR DIRCHS EGET LYS DER VAR GÅET UD!!!!
Dette er en signatur.
Annonce