Snak

Mere indhold efter annoncen
SotD, jeg skrev det for at være flink. Det skal ikke ske igen.

Haha, mudderkast mod folk der ikke har en jordisk chance for at forsvare sig? Var din mor fløjet til tasterne, hvis hun var i live eller hvad? Du er jo dig, der kaster med mudder.
"Det kan du jo spørge dig selv om, der er jo masser af sider med rimelige forklaringer, men man må kun tro på dem, du tror på. Dine undersøgelser er vel også baseret på forklaringer fra diverse eksperter?"

Stadig ingen svar på mine spørgsmål? Kan du ikke engang svare mig på hvad du har læst, så må det jo bare betyde at du intet har læst fra den modsatte side af, virkelig tyndt. Selvfølgelig må man ikke kun tro på dem jeg tror på, det var dog et mærkeligt påstulat. Ja, "mine" undersøgelser er baseret på forklaringer fra eksperter inden for nedrivning af bygninger blandt andre, som sagt igen for 4 gang nu, hverken Ray Griffin eller Steven Jones er ekspert inden for det felt, så derfor spørger jeg nu igen igen igen igen, hvorfor er det du vælger at tro på dem? Structure magazine er et meget anerkendt og seriøst tidsskrift, og deres undersøgelser er ikke i modstrid med den officielle forklaring.
@Parfit:

Jeg tror ikke det hjælper så meget at gå på klingen i denne tråd. Der er ikke meget at komme efter. Fandt selv http://www.debunking911.com/ tidligere. Derinde fandt jeg denne artikel om "the hot pile": http://www.debunking911.com/ironburns.htm
Det er ret interessant læsning faktisk, og jeg var ikke klar over at jern kan oxidere på den måde, selvom det virker som ret basal (og gammelkendt) videnskab.
-
"Parfit, måske er det børnehavelogik, jeg skrev nu bare, at det nok ikke var et enkeltstående tilfælde. Men okay, KÆMPE skandale at skrive sådan noget på nettet."

Har jeg sagt det var en kæmpe skandale? Det flot som du lægger ord i munden på folk. Dog dejligt du indrømmer du har en børnelogik, håber du har lært af din fejl.
SotD, jeg skrev det for at være flink. Det skal ikke ske igen.


Aha... Det var flinkt af dig.

Haha, mudderkast mod folk der ikke har en jordisk chance for at forsvare sig? Var din mor fløjet til tasterne, hvis hun var i live eller hvad? Du er jo dig, der kaster med mudder.


Nej, det var ligesom det der var hele pointen. Min mor har ingen jordisk chance for at forsvare sig, når du kalder hende en luder på nettet. Ergo er det afsindigt plat. Og af selvsamme årsag havde jeg reageret på det, uanset om hun så havde været i live eller ej. Men det står helt slapt til for dig kan jeg se.
Silkeborg IF
Parfit, her https://www.youtube.com/…6D4dla17aA. Han døde i øvrigt i et ret så underligt biluheld.
Jeg skal altså på arbejde nu. I må synge en fællessang eller et eller andet, for at fejre jeres enighed. Go´ fornøjelse.
Er I egentlig godt klar over, at det i langt de fleste tilfælde er dem, som tror på den officielle historie, der tyr til øgenavne?
Og dem der tror på alt muligt andet idioti, er så generelt tumper eller hvad? Skal vi fortsætte med generaliseringen?
Du er jo bold.dk´s selvproklamerede stormufti.
Nu kommer alle fansene, der vil med i bold.dk-banden.
Nå, hyg jer. Bosse, det tungeste svin i verden vejede 1.157,5 kg, så meget som du må sidde foran computeren, burde du ikke have så langt op til den rekord, nu har du chancen for at komme i historiebøgerne, og ikke kun blive husket på bold.dk. Go´ fornøjelse.
Nu har han set, hvad du skrev, hvem ved, måske får du lov til at bab´ hans kogler senere
Gå ud og få jer en spiller til CNN
Krook Prøv youtube, og hold det hemmeligt her inde, hvis du bliver en smule mistænksom, for så ryger du i bad standing, og skal fjerne alle dine bold.dk tatoveringer.
Men hvis det er det, du bider mærke i, så burde du ikke lave andet, end at rettere brugere på bold.dk, men mit bud er, at du går efter lidt street credit.
Narildsen, det er okay, at du ikke forstår engelsk.
Josarhus, måske har du fundet din rette hylde her inde. Normalt plejer ingen at være enige med dig. Her er du blandt ligestillede, der også får en nysende penis, når de ser Bush på skærmen.
Nu skal jeg på arbejde, så kan I tage en fællesspiller imens.
Jeg kan ikke lige svare dig på, hvordan det går med Marokko lige nu, jeg er på vej ud til din mor, hun tager kun 500 kroner ekstra for græsk i dag.

Så enten kalder du selv folk øgenavne, eller også skriver du en masse nedladende lort, når man er uenig med dig. Endda på en patetisk forkantsmåde, så du sikrer dig at alle der skulle være uenige med dig, lige får et slags fanboy-prædikat eller hvad fanden du vil kalde det, inden man skriver noget.

Slutteligt krydret med skolengårdens ace-in-the-hole "nøøøøøh-hvad-med-dig-selv-måske" argument, der lige bliver trukket, så du selv på smukkeste vis sørger for at idiotien cementeres.
XorpiZ Hvem er det lige, der udstiller sig selv? Du holder med SønderjyskE. Det forklarer jo så nok også, hvorfor du intet bidrager med i debatten.
Blaugrana92, når man nu er så korrekt, burde du måske kigge på din egen kommatering, eller mangel på samme, i dine tidligere indlæg.
Parfit, nu startede han selv provokationerne.

Jeg synes du skylder os alle en bajer, for vores skattepenge til din folkeskole er tilsyneladende gået tabt. Omvendt, har du snart givet os så meget internetguld med dine fantastiske udskejelser, at vi muligvis kan overveje at slette gælden.

Mht. debatten har jeg allerede givet mit besyv på det. Jeg kan dog tilføje, at konspirationsteoretikere ofte har en pessimistisk opfattelse om, at verden generelt er uretfærdig og at alt bliver værre. Yderligere er anden faktor en fornemmelse af ikke at have kontrol over tilstedeværelsen. Jo mindre følelse af kontrol over eget liv, jo større er sandsynligheden for troen på konspirationer. Blander man det med en god gang paranoia, har man sølvpapirsegmentet.

#hissyfitover
@kaptajn

Nej, du må bevise når du postulerer!
annonce