Snak

Mere indhold efter annoncen
Haha FF du lider af en slem omgang munddiarre.
moderator
@Kipvits, Du har to brugere?

Så Razz er endelig afsløret som dobbeltbruger.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Haha, især spørgsmålet om det er en stor dag er hovedrystende dumt... Nu har jeg aldrig selv prøvet at blive far, men alle jeg kender der har prøvet det siger det er det største man kommer til at prøv... Så selvfølgelig er det en stor dag for Frede.
A little girl is in the bathroom when her father steps out of the shower. She says, “Daddy! When am I gonna get a penis?” “As soon as Mommy leaves for work.”
Sir C

Ups

Ja, jeg har ikke magtet at slette den anden, det beklager jeg.
Min anden profil er "OLFI-_-"

"plast bøjer sig ikke for passion. sådan er det bare!"
Hvor ser jeg dog frem til, at vi kan få en normal samtale med folkene og journalisterne tør tage bladet fra munden:

"Tillykke med ungen, hvor stor er den?" Færdig slut, mere behøver vi ret beset ikke være, medmindre det er en farvet knægt, som bliver skudt ud.

Come-on. Vi må gerne svine Lene Espersen til (Nuvel hendes sproglige og debatlige kunskaber stiller vores kongefamilie op på en piedestal af talent), men vi skal ophøje de royale til De, Dem og Deres, som selv en 50-årig stokkonservativ advokat ville brække sig over.

Hvis det skal være så folkeligt, hvorfor så ikke lade folket tale, som de nu engang gør i tidens tegn, med antagelig dus i alle henseender, uanset titel, status og indkomst?

Personligt kan jeg ikke være bitter over, at kongehuset får mange penge stillet til rådighed, de har nu engang også nogle temmeligt store klenodiske ejendomme, at vedligeholde, opvarme, beskytte osv. men lad dog det personlige få en tand op, så kan det også være, at man oplever at Karen fra Gilleleje får sig en (ekstra en) på opleveren når hun føder sit 5 barn i sengen ved siden af Mary.
Silkeborg IF
Al vedligeholdelse af deres slotte osv betales da over skatten?

Dog kunne det da være interessant at se hvilken reaktion der ville komme hvis Mary havde født 2 mørke børn :P
A little girl is in the bathroom when her father steps out of the shower. She says, “Daddy! When am I gonna get a penis?” “As soon as Mommy leaves for work.”
Al vedligeholdelse af deres slotte osv betales da over skatten?


Pas, men uanset hvordan det finansieres, så er det vel en reel udgift, som det royale ellers skulle have pålagt. Dette mener jeg dog er et klenodie og acceptabelt, at vi bærer i fællesskab.
Silkeborg IF
"Er det en stor dag for Dem?"

"Hvordan fik de nyheden at vide?"


Hehe jeg er enig. Men omvendt ville det også være mærkeligt at råbe "SIG NOGET!" efter Kronprinsen :)

Derudover, generelt. Hvis man gider hænge sig i de penge vi bruger på Kongehuset, så har man i bedste fald ikke sine økonomiske prioriteter i orden.
Mvh.
Derudover, generelt. Hvis man gider hænge sig i de penge vi bruger på Kongehuset, så har man i bedste fald ikke sine økonomiske prioriteter i orden.


Hvis du kendte mig ville du vide, at mine økonomiske prioriteter er helt ved siden af ;)
Silkeborg IF
Angela Cox fra australsk tv spørger, om det ikke er en stor mundfuld at babysitte fire børnebørn på én gang.

»You mean, I have to be babysitting? Ha ha. Not at all, it´s not my job«, svarer den nybagte farfar til fire.

http://politiken.dk/indl…ngefoedsel/
annonce