Snak

Mere indhold efter annoncen
huh det virke som et godt spil, begge hold har været i kamp d. 30 i FA Cuppen, West Ham har ikke nye skader ifølge deres hjemmeside, og Villa på udebane er jo den rene ynk.

læg dertil at West Ham kun har tabt 2 gange på hjemmebane i PrL i denne sæson.

det er da et spil som skal prøves, ligner lidt en gave
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.” ― William Gibson 12-8
Det er det rene 1-tal der giver 1.90, hvilket jeg også synes er udmærket.

Ellers var det da årets gave...
Odds 2,20 til Newcastle sejr hjemme mod West Brom.

Den er lidt højt sat, selv om Newcastle ikke har spillet godt denne sæson. Men de har købt rigtig godt ind i vintervinduet og er blevet betydeligt stærkere.

De er pisket til at vinde hjemme mod et Pulis mandskab, der ikke på samme måde mærker jorden brænde under dem.
"...hvis du vil tages seriøs, så formulere dig korrekt" - pibbles|FCBayern
Schalke - Wolfsburg skriger på et stort X.

Odds: 3.50.

Der bør desuden kunne findes værdi i enten 1 eller X i Man. City - Leicester. Den er svær, da Leicester jo har gjort det til kotume at gå i mod det oplagte, men til henholdsvis 1.60 og 4.10, så bør den overvejes.
København.
Hvad tænker i, hvis jeg siger:

Arsenal - Leicester: 2

Aston villa - Liverpool: 2

City - Tottenham: X
Kvist raus.
De virker selvfølgelig mere end oplagte, men er der andre, der også kunne forestille sig følgende forekomme?
Leverkusen - Sporting 1 (1,80)
Athletic Bilbao - Marseille 1 (1,70)

også eventuelt krydre den med en X i Liverpool - Augsburg eller en 2´er i Wien - Valencia?

Og så er der selvfølgelig gaveoddset på FC Midtjylland eller X til hele 4 gange pengene igen! ;-)
Sønderjyske - FCM: 3-2 (0-2)
Saints - Liverpool: 3-2 (0-2)
Barca er foran 2-0 ude mod Villareal i pausen. Sætter 100 kr. på at Villareal hiver den hjem til 3-2. Odds 65 på danskespil. Jeg siger det bare, det er en af de dage!
---@hammertå

Føler med dig....men det var tæt på...
Sad og så Espanyol - Athletic Bilbao = 2-1(0-1)
AC Horsens---------www.nemmehjemmesider.dk/side/Kenoklubben/index.asp?loadContent=574782
Champions League.

Manchester City - Real Madrid
City til at scorer over 1,5 mål (2,40)
Sergio Aguero scorer anytime (2,33)

Real Madrid er i fin form men har været til at tale med på udebane denne sæson. Hjemmekampen er Man City´s chance for at sikre sig et godt udgangspunkt, da de formentlig kommer under pres i Madrid, og det kan formstærke Aguero (sparker straffespark hjælpe med til.

City har scoret 2+ i 6 af 10 CL kampe mens Real har lukket 2+ mål ind mod både Wolfsburg og Shakhtar i denne Champions League sæson.
Jeg hader den klub du holder med. Fck Fan. Årets bold.dk bruger 2011 & 2014.
UniBet har en spillerspecial på at KDB har min. 1 skud indenfor rammen i aftenens CL kamp @ 1,60.

Synes den lyder ret fornuftig.
FCK og United siden \'92.
annonce