Alejandro Garnacho er torsdag blevet præsenteret som ny Aston Villa-spiller.
Den 22-årige argentiner kommer på leje fra Chelsea i den kommende sæson.
Den tidligere Manchester United-spiller håber på at genfinde formen hos Aston Villa, hvor han skal forsøge at finde tilbage til det niveau, han viste i sine første år på Old Trafford.
- Jeg er virkelig glad for at være her. Jeg kan ikke vente med at komme på banen. Det er en vigtig klub, som vokser rigtig hurtigt, så jeg glæder mig til at komme i gang, siger Garnacho til VillaTV.
Den offensive argentiner spillede i sidste sæson 43 kampe for Chelsea og fortæller til VillaTV, at han var på udkig efter en klub, hvor han kunne genvinde selvtilliden og nærme sig det niveau, han tidligere har vist.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Jeg ledte efter en klub, hvor jeg kunne få selvtillid og forsøge at være den spiller, jeg var i mine første år i Manchester United.
- Jeg har talt med træneren, og jeg tror, han vil give mig selvtilliden til at være her og hjælpe holdet.
Aston Villa spiller UEFA Super Cup den 12. august, hvor PSG er modstanderen.

Saver FCK: Hvor er respekten?
Hattrick | Afsnit 8I dagens Hattrick runder vi Danmarks gode muligheder for koefficient-høst, og hvilke klubber der venter de fire hold i Conference League.
Læs mere
Aston Villa
Premier League


























