2023-10-03 11:30:00

LIGE PÅ: Cho er Superligaens bedste angriber

Cho Gue-sung er Superligaens bedste angriber lige nu. Sådan lyder det fra Lasse Fosgaard i bold.dk-pdocasten LIGE PÅ.

Artiklen fortsætter efter indholdet

3F Superliga - 11. runde

FT

FCM

2 - 2

RAN

Hvem er Superligaens varmeste angriber lige nu?

Det diskuterer Sandro Spasojevic, Oliver Lund og Lasse Fosgaard i bold.dk-podcasten LIGE PÅ. 

Du kan høre podcasten på Apple Podcast her og Spotify her.

- Jeg har Cho Gue-sung, lyder det fra Lasse Fosgaard.

- Jeg synes, at det er vanvittig imponerende, hvad han har gjort i Midtjylland. Han lever inde i boksen. Det er der, han er bedst, men også hans evne til at holde i bolden og deltage i spillet.

Artiklen fortsætter efter billedet

3F Superliga -LIGE PÅ: Cho er Superligaens bedste angriber
Foto: Lars Møller/Ritzau Scanpix

- Jeg er helt overbevist om, at hvis du satte ham som spidsangriber for FCK, så ville det være game over efter 15 kampe, fordi jeg tror, at han kunne score så mange mål.

- Jeg tror, når Midtjylland først finder ud af, hvordan de bruger ham endnu bedre og endnu mere får sat ham i scene, så tror jeg slet ikke, han kommer til at kigge sig tilbage, afslutter Lasse Fosgaard i LIGE PÅ.

I videoen over artiklen kan du se Oliver Lund argumentere for, at det bør være Silkeborgs Alexander Lind, der skal indtage førstepladsen. 

Podcast Cover

Crystal Palace smidt ud af Europa League

Hattrick | Afsnit 156

Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.

Læs mere
-15:02

Artiklen fortsætter efter indholdet

3F Superliga - 11. runde

FT

FCM

2 - 2

RAN

14 kommentarer

Se kommentarer