CampoBet 3. division -Martin E. Jensen stopper som sportschef i Frem
Foto: Claus M. Hansen
2025-12-01 17:11:25
Foto: Claus M. Hansen

Martin E. Jensen stopper som sportschef i Frem

Martin E. Jensen stopper som sportschef i BK Frem efter mange år i klubben. Beran Camilli får ansvaret fremover.

Artiklen fortsætter efter annoncen
Annonce

BK Frem har fået ny sportschef.

Ved udgangen af november er Martin E. Jensen, der både har spillet i klubben været træner og altså senest sportschef, stoppet i Valbyklubben.

Det har ikke været en let beslutning for klubmanden, fortæller han til Frems hjemmeside.

- Frem er min hjerteklub, og jeg ønsker hele klubben og førsteholdet alt det bedste. Derfor har jeg også været nødt til at træffe en svær beslutning, fordi jeg ikke længere kja  give stillingen, som sportschef den tid, den fortjener.

- Jeg bliver siddende som suppleant i bestyrelsen i Boldklubben Frem og vil selvfølgelig også fremover være at finde på tribunerne på Valby Stadion for at støtte førsteholdet, siger Jensen.

I stedet tager Beran Camili, der har delt stillingen som sportschef med Martin E. Jensen, over og bestrider nu stillingen alene.

 Traditionsrige BK Frem ligger i øjeblikket nummer seks i 3. division.

Annonce
Annonce

Del dine tanker...

Vi vil gerne høre din mening! Del dine synspunkter med os og de andre bold-læsere og bliv en del af debatten.

Start debatten
Annonce