Nottingham Forest overlevede trods en skidt sæsonstart i Premier League, mens de nåede helt frem til semifinalen i Europa League.
Alligevel kan det være, at de begynder den næste sæson uden den nuværende manager, Vitor Pereira, ved roret.
Det skriver transferinfluenceren Fabrizio Romano, der melder, at der foregår noget bag kulissen, som kan ende med at koste manageren jobbet.
En nyhed, som kommer, selvom det i maj kom frem, at Forest havde tilbudt portugiseren en ny kontrakt.
Artiklen fortsætter efter billedet

57-årige Pereira har kun været i Forest siden februar 2026, og han fik lynhurtigt stabiliseret klubben.
Saudiarabiske Al Hilal er tidligere blevet meldt interesseret i Pereira, som før har været chef i klubber som Wolves, Flamengo og Fenerbahce.

FCK's røverkøb og Brøndbys nye stjerne
Hattrick | Afsnit 176Diant Ramaj er tilbage, mens Thapelo Maseko er et helt nyt ansigt i FC København, og vi runder begge navne. Sydafrikaneren har FCK fået til en god pris.
Læs mere
Nottingham Forest
Premier League



















