Champions League-finalen nærmer sig med hastige skridt.
Her brager Paris Saint-Germain og Arsenal sammen på Puskas Arena i Budapest, og tirsdag var der gode nyheder i den franske lejr.
Achraf Hakimi og Ousmane Dembélé deltog således begge i holdtræningen, efter at de har siddet ude med mindre skader.
Det melder den franske sportsavis L'Équipe.
Det var ventet, at Ousmane Dembélé ville vende tilbage i tide til at spille Champions League-finalen, efter at han i forrige weekend udgik med smerter i læggen.
Artiklen fortsætter efter billedet

Achraf Hakimi blev ramt af en skade i den første semifinale mod Bayern Munich, hvilket holdt ham ude af returopgøret.
Ifølge L'Équipe har marokkaneren dog internt givet udtryk for, at han er 100 procent klar til at indgå i Luis Enriques startopstilling.
Champions League-finalen i Budapest bliver fløjtet i gang lørdag klokken 18.00.

VM Morgenbriefing: Argentina videre - men Kap Verde stjal showet
Hattrick | Afsnit 135Argentina er klar til ottendedelsfinalen - men de forsvarende verdensmestre måtte helt ud i forlænget spilletid, før de fik bugt med VM's helt store eventyr fra Kap Verde.
Læs mere
PSG
Champions League





































