Det blev aldrig den store succes for franske Timothé Nkada i AaB.
Inden denne sæson blev han hentet til på en lejeaftale fra franske Stade de Reims, men efter i alt 13 kampe for nordjyderne og ingen mål til følge, så har parterne valgt at ophæve aftalen med øjeblikkelig virkning.
Det skriver AaB på deres hjemmeside.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Timothé har ikke fået mange minutter på banen for os i dette forår, men han har forholdt sig professionel og været en god fyr at have i truppen.
- Med udsigt til heller ikke at komme på banen i de resterende kampe i sæsonen har vi sammen vurderet, at det vil give mest mening for ham allerede nu at returnere til Stade de Reims, så han kan få så godt et afsæt som muligt i sin klub før den kommende sæson. Vi ønsker Timothé alt det bedste i fremtiden, siger Inge André Olsen.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
AaB
3F Superliga


































