

Brøndby IF gik igen fra banen søndag aften uden at score.
Faktisk endte de med at tabe til Viborg FF med 0-1, efter de scorede på et straffespark, Daniel Wass havde begået.
Og Brøndby-anføreren ved godt, at den er gal i Brøndby lige nu, som ikke har vundet i de sidste otte 3F Superliga-kampe.
- Vi er i store problemer, og det skal vi bare indse. Det var ikke den bedste kamp. Vi prøver men vi mangler mange ting.
- Det er svært at vinde fodboldkampe, når vi ikke kan lave mål. Jeg ved ikke, hvad vi mangler, men vi mangler noget kvalitet, siger Daniel Wass til Viaplay.
Artiklen fortsætter efter billedet

Han forstår godt, hvorfor Brøndby-fansene buhede og piftede af dem, da dommeren fløjtede af.
Det var som sagt, Daniel Wass der begik straffesparket, der endte med at være afgørende, hvilket han også satte ord på efterfølgende.
- Den fylder da noget, og den koster point, men sådan er det, og den tager jeg på min kappe, men der er mange andre ting, vi skal kigge på, siger en bekymret Daniel Wass.

VM Morgenbriefing: Spanien er klar til semifinalebrag
Hattrick | Afsnit 145Spanien er klar til VM-semifinalen efter endnu en sen afgørelse fra superindskifter Mikel Merino.
Læs mere
Brøndby IF
Viborg FF
3F Superliga



































