OB har hentet navne som Jann-Fiete Arp, Noah Ganaus og Rasmus Falk, efter at klubben rykkede op i 3F Superligaen igen.
Selvom der allerede har været aktivitet i Odense kan der stadig være mere på vej.
Sportsdirektøren i OB, Troels Bech, fortæller i pausen af OB's møde med Randers, at klubben arbejder løs på at finde nye spillere, men det skal være de rigtige.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Vi arbejder i døgndrift, og det gør vi mange mennesker for at finde de rigtige spillere, fortæller Troels Bech til TV2 Sport og fortsætter:
- Det er min fornemmeste opgave, sammen med vores rekrutteringsfolk, at sikre, at vi ikke får forkerte spillere, jeg vil hellere undgå to forkerte end at få fem rigtige.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
OB
3F Superliga




































