3F Superligaen har fået ny bettingpartner.
Divisionsforeningen har nemlig indgået et samarbejde med Betano, så de fra sæsonstart er ny officiel bettingpartner.
Det skriver Divisionsforeningen i en pressemeddelelse.
Betano blev i øvrigt også præsenteret som ny hovedpartner og trøjesponsor for Brøndby IF tilbage i maj.
Nu bliver de så bettingpartner for landets bedste fodboldrække.
- Vi er meget glade for at kunne byde Betano velkommen som ny officiel bettingpartner for 3F Superliga.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Betano har allerede markeret sig som en stærk aktør i både international og dansk fodbold – og med deres tilgang til ansvarligt spil kan de bidrage positivt og professionelt til toppen af dansk fodbold, siger direktør i Divisionsforeningen, Claus Thomsen
Hos Betano er man også glade for samarbejdet.
- Vi er stolte over at indgå dette nye partnerskab med 3F Superliga – en turnering, der er hjertet i hele den danske fodboldkultur. Danmark har en lang og stolt tradition med passionerede fans og klubber med dyb lokal forankring, og vi ser partnerskabet som en mulighed for os til at bidrage positivt til hele det økosystem – foruden de danske klubber, vi allerede samarbejder med.
- Hos Betano er vi meget fokuserede på at tilbyde ansvarlige og engagerende sportsoplevelser, og vi glæder os til samarbejdet med Divisionsforeningen, siger Julio Iglesias, Chief Commercial Officer i Kaizen Gaming.
Senest var det Nye Expekt, der var bettingpartner for 3F Superligaen.
Bevis det i Super Manager!
Superligaen starter igen den 18. juli – og det bliver endnu federe, når du har dit eget managerhold med i kampen.
I Super Manager – Efterår 2025 vælger du dine 11 favoritspillere, skifter ud mellem runderne og dyster mod vennerne i miniligaer.
Pludselig betyder mandagskampen alt – og håneretten er kun ét clean sheet væk.
Sæt hold nu og gør Superligaen endnu sjovere.
Med Bold+ får du adgang til skarpe managertips til hver runde!

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
3F Superliga





































