La Liga -Celta Vigo forlænger med ghaneser til 2026
Foto: Miguel Vidal/Reuters/Ritzau Scanpix
2022-02-07 20:03:01
Foto: Miguel Vidal/Reuters/Ritzau Scanpix

Celta Vigo forlænger med ghaneser til 2026

Celta Vigo forlænger Joseph Aidoos kontrakt, så den nu løber frem til sommeren 2026. Det meddeler klubben her til aften. 

Artiklen fortsætter efter annoncen
Annonce
Artiklen fortsætter efter indholdet

La Liga - 24. runde

FT

CAD

0 - 0

CEL

Joseph Aidoo og Celta Vigos historie forsætter mange år endnu. 

Det står klart efter, at klubben har meddelt, at de forlænger ghaneserens kontrakt, så den nu gælder frem til sommeren 2026. 

Aidoo kom til den spanske klub i 2019 fra KRC Genk, og siden da har han spillet 77 kampe for klubben. 

Forsvarsspilleren venter stadigvæk på sin første scoring for klubben, men det har han altså rig med mulighed for at gøre noget ved inden for de næste fire et halvt år, hvor den spanske klub har papir på ham.

Podcast Cover

Crystal Palace smidt ud af Europa League

Hattrick | Afsnit 156

Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.

Læs mere
-15:02

Artiklen fortsætter efter indholdet

La Liga - 24. runde

FT

CAD

0 - 0

CEL

Annonce

1 kommentar

Se kommentarer
Annonce