International -Coentrao vil blive i Sporting resten af karrieren
2018-03-09 13:43:13
Foto: Getty Images

Coentrao vil blive i Sporting resten af karrieren

Fabio Coentrao har ikke tænkt sig at vende tilbage til Real Madrid, når lejeaftalen udløber. Han vil blive i Sporting resten af sin karriere.

Artiklen fortsætter efter annoncen
Annonce

Fabio Coentrao skiftede i sommer fra Real Madrid til portugisiske Sporting på en lejeaftale efter en lang periode uden succes i den spanske hovedstad.

Og venstrebacken har ikke planer om at vende tilbage.

- Jeg vil gerne blive her længere end bare denne sæson. Jeg er glad igen, siger Coentrao ifølge Marca.

- Jeg har kontrakt med Real Madrid, og jeg er selvfølgelig utrolig taknemmelig for alt det, de har gjort for mig, og jeg vil ikke juble imod dem, hvis muligheden skulle opstå - jeg er fuld af respekt for dem.

- Men jeg har det godt her, jeg nyder at spille fodbold, og jeg vil gerne blive her i resten af min karriere, siger Coentrao.

Fabio Coentrao har spillet i alt 33 kampe for Sporting i denne sæson.

Annonce

12 kommentarer

Se kommentarer
Annonce