





Tottenham spillede søndag 3-3 ude mod Southampton i Premier League, og det har efterfølgende fået manager Antonio Conte op i det røde felt.
Italieneren kritiserede efter opgøret sine spillere for at være egoistiske, det kan du læse mere om her.
Men Conte rettede også kritik mod vindermentaliteten i klubben.
Det gjorde han, da han blev spurgt ind til, hvordan hans mandskab kunne smide 3-1 til 3-3.
- Fordi de er vant til det her. De er ikke vant til at spille om noget vigtigt. De ønsker ikke at spille under pres, de vil ikke have noget stres. Det er nemmest på den måde.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Sådan er Tottenhams historie. I 20 år har klubben haft denne ejer, og de har aldrig vundet noget. Men hvorfor?, spøger Conte retorisk, inden han påpeger, at klubben har haft dygtige managers gennem tiden, skriver Football London.
53-årige Antonio Conte har kontrakt med Tottenham frem til sommer.
Tottenhams seneste trofæ var tilbage i 2008, da klubben vandt League Cuppen mod Chelsea.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
Tottenham
Premier League



























