NordicBet Liga-klubben FC Fredericia får tilgang af en målfarlig herre.
20-årige Tobias Bach har været den helt store profil for VSK Aarhus, da han nettede hele 16 gange i 3. division. Det var nok til en andenplads på topscorerlisten, men nu tager han videre til FC Fredericia.
Den målfarlige offensivspiller har fået en treårig kontrakt med NordicBet Liga-klubben.
Direktør Stig Pedersen synes, at Bach har et stort potentiale.
- Tobias er en ung spiller i rivende udvikling, som vi har fået anbefalet via vores netværk. På baggrund af dette og det vi har set, så har vi lavet en længere aftale med Tobias.
- Vi forventer at vi allerede i den kommende sæson kommer til at se en del til Tobias, da vi har sikret os en ung spiller med stort potentiale. Tobias er en hurtig og eksplosiv spiller, som gør sig primært på kanten, siger direktøren til klubbens hjemmeside.
VSK Aarhus endte på tredjepladsen i 3. division.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
FC Fredericia
VSK Aarhus
Betinia Liga

































