FC Helsingør har fået en ny chefscout.
NordicBet Liga-klubben skriver nemlig på sin hjemmeside, at man har hentet Karim Bader i B.93.
B.93 var Bader rekrutteringschef, og han har tidligere været hele otte år i Brøndby, hvor Bader var scout for akademiholdet.
Den nye FC Helsingør-chefscout siger til klubbens hjemmeside, at han glæder sig til at udvikle klubben.
- Jeg glæder mig utroligt meget til at komme i gang.
- Mine snakke med ledelsen over den senere tid har været rigtigt positive, hvor jeg har fået et godt indtryk af klubben, den vej man gerne vil og de visioner man har for fremtidens FC Helsingør.
- Det er en fortælling jeg ser utroligt meget frem til at være en del af og give mit bidrag til, siger Bader.
Bader har også en fortid i Frem.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
B.93
FC Helsingør
Betinia Liga
































