

Søndag aften spillede FC Midtjylland og AGF 1-1 i 3F Superligaen.
Ifølge keeper Jonas Lössl havde man dog fortjent sejren.
Det fortæller han til Viaplay.
- Jeg er sgu stolt af de folk, der kommer ind. Vi har tre debutanter, der kun har trænet én dag. På trods af det ligner vi et hold. Vi har rigtig mange udskiftninger lige nu, så jeg synes faktisk, at vi spiller en rigtig flot kamp.
- Selvfølgelig er det frustrerende. Selvfølgelig vil vi gerne have nogle point, men jeg synes, at vi gør så mange rigtige ting. Men det har været en hård måned, fortæller Lössl.
FC Midtjylland-målmanden blev herefter spurgt, om man havde fortjent en sejr.
- Ja, det gør jeg. Vi er foran. Vi har styr på det meste af kampen. Så synes jeg, at der er en masse tvivlsomme situationer, men det kan jeg ikke rigtig snakke om, lyder det fra FCM-keeperen.
Du kan læse alt om kampen her.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere

AGF
FC Midtjylland
3F Superliga



























