2023-01-31 14:48:12

Fik kun to kampe i PL: Nu ophæver Fulham med tidl. Spurs-midt

Fulham har tirsdag meddelt, at de har ophævet kontrakten med Josh Onomah, som forlader klubben efter tre et halvt år.  Det blev kun til spilletid i to kampe i denne sæson.

Artiklen fortsætter efter annoncen
Annonce
Artiklen fortsætter efter indholdet

PL - 22. runde

FT

CHE

0 - 0

FUL

13 minutter fordelt på to Premier League-kampe.

Det var det, som det kunne blive til for Josh Onomah i denne sæson i Premier League, og han får ikke muligheden for at få flere minutter.

Han har nemlig fået ophævet sin kontrakt med Fulham med øjeblikkelig virkning. Det meddeler London-klubben på deres hjemmeside, hvor de takker Onomah for de seneste tre et halvt år.

Onomah kom til i sommeren 2019, da han var en del af den aftale, som sendte Ryan Sessegnon til Tottenham i stedet.

Artiklen fortsætter efter billedet

Premier League -Fik kun to kampe i PL: Nu ophæver Fulham med tidl. Spurs-midt
Foto: Matthew Childs/Reuters/Ritzau Scanpix

Onomah har tidligere haft fået masser af spilletid i Fulham-trøjen, da han to gange har været med til at rykke Fulham op i den bedste række, men det blev ikke til meget græs under støvlerne i denne sæson.

I alt nåede 25-årige Josh Onomah 76 kampe for Fulham gennem sin tid i London.

Podcast Cover

Crystal Palace smidt ud af Europa League

Hattrick | Afsnit 156

Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.

Læs mere
-15:02

Artiklen fortsætter efter indholdet

PL - 22. runde

FT

CHE

0 - 0

FUL

Annonce

Del dine tanker...

Vi vil gerne høre din mening! Del dine synspunkter med os og de andre bold-læsere og bliv en del af debatten.

Start debatten
Annonce