Vinterens transfervindue åbner inden så længe, og i Tottenham kan der meget vel være aktivitet på vej.
Det fortæller Thomas Frank forud for søndagens kamp mod Nottingham Forest.
- Vi kommer helt sikkert til at være i markedet. Ingen tvivl om det, siger Thomas Frank ifølge The Athletic.
- Vi vil have dem så tidligt som muligt ligesom alle andre gange, og lad os se, om vi kan få dem før 31. januar.
- Efter vinduet lukkede i september, havde vi det første formelle møde om det, og det er en løbende proces. Jeg lærer også mere og mere om truppen og spillere, og én ting er den daglige interaktion, samtidig med at jeg har set en masse kampe live og genset dem, og så ser man alle de små gode og dårlige vaner hos spillerne.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Man tænker: ’Hvad kan jeg påvirke? Bliver det besværligt? Hvordan er det forhold?’. Den viden bringer os tættere og tættere på at vide, hvad vi vil.

Er FCK utroværdige?
Hattrick | Afsnit 160FC København ligner ikke et hold i balance, og det er heller ingen hemmelighed, at fansene og Bo Svensson efterspørger nye spillere. Spørgsmålet er, om de er utroværdige? Vi kommer også med en opdatering på Jacob Bruun Larsen.
Læs mere
Tottenham
Premier League





































